Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 квітня, 05:52:11

Чернігівська облрада підтримує позицію трудового колективу ДП "Чернігівторф" щодо нової редакції Статуту підприємства

11.01.2017   08:47

10 січня голова обласної ради Ігор Вдовенко та його заступник Арсен Дідур зустрілися із керівництвом та представниками первинної профспілкової організації ДП «Чернігівторф», громадських організацій області.

Приводом для спілкування було прийняття нової редакції Статуту зазначеного підприємства відповідно до наказу профільного Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. За словами в.о. директора ДП «Чернігівторф» Юрія Бондаренка та голови профспілкової організації Валентини Огієнко, під час підготовки оновленого тексту установчого документа не були враховані інтереси колективу та не було проведено жодних громадських обговорень. Крім того, на думку представників підприємства та Федерації незалежних профспілок України, низка положень Статуту відверто порушує норми чинного законодавства, зокрема трудового.

Обурює працівників торфопереробного заводу і той факт, що відповідно до нових вимог підприємство повинно укладати договори на поставки торфу тільки з дозволу ДК «Укрторф», що значно обмежує повноваження керівництва підприємства. Усе це унеможливлює подальше стабільне функціонування торфопереробного ДП, що останнім часом швидкими темпами нарощує виробництво, а також утримує низку соціальних об’єктів с.Смолин.

Учасники зустрічі також відзначили, що Чернігівщина не єдина область, яка стикнулась із такою проблемою. За їх інформацією, подібна ситуація склалась і в ДП «Волиньторф» та «Рівнеторф».

Коментуючи ситуацію, Ігор Вдовенко зазначив, що відповідно до законодавчих норм Статут повинен розроблятися фахівцями підприємства на основі типового установчого документу з урахуванням усіх особливостей діяльності та інших важливих факторів, які безпосередньо впливають на його роботу, а завтерджуватись профільним міністерством. Однак у випадку з ДП «Чернігівторф» було порушено сам порядок прийняття та реєстрації Статуту державного підприємства, коли колективу фактично нав’язали неузгоджений установчий документ.

У свою чергу заступник голови обласної ради Арсен Дідур наголосив на тому, що насамперед потрібно з’ясувати позицію профільного міністерства з даного питання. Він також підкреслив, що обласна рада у межах своїх повноважень готова надати необхідну юридичну підтримку для вирішення проблемної ситуації на користь трудового колективу.

За підсумками спілкування представники торфопереробного заводу погодились підготувати текст звернення, а також основні вимоги до положень оновленого Статуту, які учасники заходу планують детально обговорити під час наступної зустрічі із залученням представників облдержадміністрації.

 

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19

Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.

Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07

Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.

Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05

У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини