Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 00:50:25

11 грудня пройдуть перші вибори в 41 об’єднаній громаді: перелік громад і поради виборцям

10.12.2016   09:25Агенцiя

У неділю, 11 грудня, відповідно до постанови Центральної виборчої комісії, перші вибори місцевих голів та депутатів пройдуть у 41 об’єднаній територіальній громаді з 12 областей України.

У Чернігівській області – в 5 ОТГ: Гончарівській, Батуринській, Лосинівській, Мринській, Остерській.

Сьогодні на депутатів та голів місцевих рад, особливо в об’єднаних громадах, покладається велика відповідальність, бо значно збільшуються їхні повноваження, ресурси і очікування людей, які повірили у реформу.

Під час круглого столу в Українському кризовому медіа центрі представники Уряду, Парламенту, об’єднаних громад та експерти надали свої поради виборцям, які допоможуть не розчаруватися згодом у їхньому виборі.

«Не голосуйте за популістів, не піддавайтесь на популістські гасла. Голосуйте за господарів, за тих людей, з якими ви зможете вести діалог, яким ви довіряєте. Хто б це не був – голова чи депутат. Голосуйте за живих людей, з якими ви будете спілкуватися в майбутньому, які дійсно можуть зробити зміни у вашому населеному пункті», - Вадим Гаєв, голова Новопсковської об’єднаної громади Луганської області.

«Обирайте не лише тих, хто вам подобається, а тих, хто реально може управляти фінансами і ресурсами громади», - Іван Ковач, голова Тячівської об’єднаної громади Закарпатської області.

«На місцевих лідерів, за яких ви голосуватиме, лягає сьогодні дуже велика відповідальність щодо господарювання у громаді, а це фінанси, планування території, надання послуг та усе інше. Тому варто голосувати за людей, які можуть взяти на себе цю відповідальність і рухатися вперед», - Геннадій Зубко, Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

«Мене дивує, чому на ці місцеві вибори висунули кандидатів ті партії, які в Парламенті категорично проти децентралізації. Мені здається, це робиться для того, щоб у разі перемоги на цих виборах, у них була можливість скомпрометувати реформу. Для них головне – показати, що реформа не дає успіху. А для цього треба прийти до влади і показати, що вона нездатна. Іншого резону їм обиратися я не бачу. 90 % тих, хто винесли тягар процесу об’єднання, балотуються, і вони вже довели, що можуть за собою вести людей. Думаю, таким кандидатам і слід надавати пріоритет», - Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій.

«Завдяки децентралізації, у людей в громадах відбувається перехід від патерналізму (принцип управління, за яким держава вирішує, що має робити місцева влада – Ред.) до, вибачаюсь, куркулізму, коли ми самі вирішуємо свої питання. На жаль, дехто, хто сидять у Парламенті, називають себе патріотами, лібералами, радикалами, але насправді вони є неокомуністами, бо не хочуть забрати патерналізм, вони хочуть бути «благодєтєлями» і тому пробують зупинити цей процес. Не вийде» - Анатолій Ткачук, директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства.

«Перед тим, як будете йти на вибори, зайдіть на сайт Верховної Ради, подивіться результати голосування по законопроектах. Подивіться, як голосували за надважливий для громад, для людей законопроект 4676. Думаю, вам це допоможе зробити більш свідомий вибір», - Вікторія Пташник, народний депутат України.

«Головне прийдіть і зробіть усвідомлений вибір. Ви обираєте тих, хто має представляти ваші інтереси, а не реалізовувати свої амбіції і забаганки», - Денис Рибачок, експерт Комітету виборців України.

18 грудня 2016 року перші вибори пройдуть ще у 143 об’єднаних територіальних громадах.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини