Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 16:12:24

Голова ОДА Валерій Куліч: реформи в області невідворотні, не треба гратися у популізм

18.11.2016   07:48Агенцiя

На зустрічі з редакторами районних газет, що відбулася днями в облдержадміністрації, голова ОДА Валерій Куліч говорив переважно про три з впроваджуваних в області напрямків реформ: зміни в системі надання медичної допомоги населенню, реорганізацію мережі освітніх закладів та про створення об’єднаних територіальних громад на Чернігівщині.

Про медицину: у боротьбі за госпітальні центри переможе сильніший

Чи не кожен з присутніх на зустрічі журналістів переймався долею лікарні у своєму районі. Та Валерій Куліч запевнив, що найкраще, чого вдалося досягти в районних лікарнях, буде збережено, незалежно від рівня їх акредитації. Наприклад, ніхто не знищуватиме хірургічне відділення Коропської ЦРЛ, де висококваліфіковані хірурги успішно проводять складні операції, або родильне відділення у Бобровиці, куди приїжджають за допомогою породіллі навіть із Києва.

Проте таких позитивних прикладів на теренах області не так багато, як хотілося б. На заваді, перш за все, нестача кваліфікованих кадрів: посади лікарів в районах зайняті не більше, ніж на 62%. Відповідно й медичні послуги населення там недоотримує. Тому завдання влади, на думку голови ОДА, так реорганізувати мережу закладів охорони здоров’я, щоб будь-яка людина з будь-якого, навіть найвіддаленішого, населеного пункту області могла отримати своєчасну та кваліфіковану допомогу лікарів.

Для цього при Управлінні охорони здоров’я ОДА діє спеціальна комісія, яка вивчає можливості та перспективи медустанов, їх укомплектованість кадрами та необхідним обладнанням, територіальну доступність для населення. Саме ця комісія надасть остаточні пропозиції щодо створення медичних округів.

Реформування системи охорони здоров’я викликало навіть певну конкуренцію між лікарнями за право стати центром госпітального округу. На переконання голови ОДА, переможе у цій боротьбі та, що виявиться сильнішою, тобто матиме кращу базу, обладнання, більше фахівців тощо. Немаловажна роль при цьому належить і місцевій владі: наскільки повно фінансує вона потреби закладів медицини, чи сприяє поліпшенню її матеріально-технічного забезпечення, створює (чи не створює) умови, щоб лікарі залишались в районі, а не виїжджали звідти у пошуках кращого.

Ще одним важливим аспектом реформ є розділення соціальної і суто медичної функцій лікарень. Не секрет, що в осінньо-зимовий період чимало ліжок у них займають літні, здебільшого самотні люди, які потребують не стільки медичної, скільки соціальної допомоги.

Валерій Куліч переконаний, що розділивши ці функції, можна вирішити одразу кілька проблем. По-перше, упорядкувати систему соціальної підтримки і цілком легально та більш ефективно допомогти нужденним. По-друге, працевлаштувати вивільнених при реорганізації закладів медпрацівників середньої ланки. А по-третє, розвантажити медичну субвенцію, спрямувавши кошти безпосередньо на покращання медичних послуг, позаяк саме воно є наріжним каменем реформування.

Стосовно кількості госпітальних округів, що турбувала журналістів, голова ОДА пояснив: вона ще не конкретизована остаточно. Адже з одного боку, з цим досі не визначились у Міністерстві охорони здоров’я. Приміром, нещодавно там зменшили з двохсот до ста двадцяти тисяч чисельність населення для округу. А з другого — обласна фахова комісія продовжує аналізувати ситуацію, яка ускладняється територіально-демографічними особливостями Чернігівщини. Наприклад, територіально госпітальний округ має бути у Новгороді-Сіверському, проте поки там немає ані належної медичної бази, ані відповідної зацікавленості місцевої влади у її створенні. Тож питання залишається відкритим.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.