На засіданні профільної комісії облради домінувала тема розвитку лісового господарства
9 листопада відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин, яке провів її очільник Віктор Кияновський. В роботі комісії взяв участь заступник голови обласної ради Арсен Дідур.

Спочатку депутати - члени комісії Іван Якуб, Сергій Чубовський, Олександр Демченко, Микола Каленюк та Віктор Труш розглянули звернення Асоціації лісозаготівельних та деревообробних підприємств Чернігівської області «Чернігівдеревопром» щодо використання лісосировинного ресурсу та забезпечення сировиною деревообробних підприємств регіону.
Як зазначив Віктор Кияновський, дане питання є дуже важливим і розглядається профільною комісією не вперше. Також воно на контролі і в облдержадміністрації, де нещодавно на одній із нарад вивчалися проблеми та перспективи розвитку деревообробної галузі краю. Однак, ситуація із забезпеченням сировиною деревообробників залишається не вирішеною.
Представники Асоціації лісозаготівельних та деревообробних підприємств Чернігівської області «Чернігівлісдеревпром» та голова цього об'єднання Валерій Лозицький розповіли, що через низку причин виробничі потреби галузі у сировині не забезпечені. Зокрема, на думку виступаючих, процедура проведення електронних торгів не зовсім досконала і не завжди підходить для малого та середнього бізнесу. Керівники деревообробних підприємств скаржилися на умови організації та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини, значний наплив перекупників. У результаті чого, деревообробні підприємства Чернігівщини не в змозі викупити необхідний обсяг сировини, що призводить до простою та збитків. Серед іншого лунали пропозиції стосовно проведення окремих спецаукціонів для місцевих деревообробних підприємств.
Однак, попри напругу, директор Чернігівської обласної товарної агропромислової біржі Валентин Бачурний повідомив, що торги відбуваються згідно із чинним законодавством. А в останньому аукціоні мали змогу взяти участь 103 представники нашого краю.
У результаті обговорення учасники засідання дійшли висновку, що для врегулювання ситуації у цій сфері необхідно розробити проект регіональної Програми комплексного розвитку лісового господарства в Чернігівській області на 2017-2021 роки із врахуванням інтересів місцевих деревопереробників та визначити заходи для поглибленої переробки лісосировинних ресурсів області. Для підготовки пропозицій до проекту цього документа вирішено створити робочу групу на чолі з депутатом обласної ради та директором ДП «Холминський держлісгосп» Олександром Демченком.
Також профільна комісія рекомендувала внести на чергове пленарне засідання обласної ради питання «Про інформацію начальника обласного управління лісового та мисливського господарства щодо ефективного використання лісосировинних ресурсів в області».
Далі на засіданні комісії мова йшла про доцільність введення мораторію на суцільні рубки лісів у межах природно-заповідного фонду місцевого значення Чернігівської області.
За словами заступника директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Тетяни Небрат, 26 жовтня цього року Урядом прийнято нову редакцію Санітарних правил у лісах України, де враховані усі пропозиції громадськості і які дозволять відстежувати вирубки дерев. Тому депутати вирішили не дублювати рішення Кабінету Міністрів України та інформацію прийняли до відома.
Серед інших тем порядку денного на засіданні обговорено низку земельних питань та прийнято відповідні рекомендації. Крім того, профільна комісія ознайомилася із зверненням обласної партійної організації аграрної партії України щодо встановлення контролю за збереженням сіножатей, пасовищ та земель, що мають статус культурно-історичної спадщини.
Для врегулювання порушеного питання депутати вирішили направити звернення на розгляд до ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).