Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 13:45:54

На розширеному засіданні Колегії облдержадміністрації

27.04.2012   12:12

26 квітня відбулося розширене засідання Колегії Чернігівської облдержадміністрації


Володимир Хоменко: “Ми маємо кардинально змінити підходи до вирішення проблем чорнобильців”


На цьому керівник області наголосив в день 26-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній станції, відкриваючи розширене засідання Колегії облдержадміністрації.

Він зауважив, що люди, які ціною власного здоров’я у квітні 1986 року врятували світ від руйнівних наслідків Чорнобильської катастрофи, сьогодні відчувають дефіцит людської уваги та поваги до їхнього статусу.

Але значну частину проблем, з якими вони стикаються, цілком можливо вирішити на не на загальнодержавному, а на місцевому рівні.

Саме про це засвідчила зустріч голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка 24 квітня з активом громадських організацій, які захищають права громадян, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи: Чернігівського обласного відділення Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля та Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”.

Під час засідання Колегії голова облдержадміністрації акцентував увагу присутніх на неприпустимості неуважного ставлення органів місцевої влади до проблем ліквідаторів, підкресливши, що виявлення подібних фактів потягне за собою відповідні серйозні висновки.

Керівник області наголосив на необхідності кардинальної зміни підходу до вирішення питань пенсійного забезпечення цієї категорії громадян, їх соціального захисту, оздоровлення та лікування, безкоштовного харчування дітей, юридичної допомоги. Він також висловив вдячність голові Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” Анатолію Лігуну та керівнику Чернігівського обласного відділення Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля Євгену Сонніку за турботу про членів їх організацій, співпрацю та взаєморозуміння з керівництвом області.

У свою чергу Анатолій Лігун відзначив важливість подальшої плідної та конструктивної співпраці громадських організацій з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування у частині захисту прав та відстоюванні інтересів чорнобильців.

Також за дорученням Президента Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” Юрія Андрєєва він вручив вищу відзнаку цієї організації “Чорнобильська пошана” голові обласної державної адміністрації Володимиру Хоменку та голові обласної ради Анатолію Мельнику.


Головне питання – стан фінансово-бюджетної дисципліни в Чернігівській області


Як зазначив перший заступник начальника Державної фінансової інспекції в області Сергій Нікітченко, результати роботи контролюючих, фінансових та інших органів щодо дотримання фінансово-бюджетної дисципліни в області за січень – березень 2012 року свідчать, що продовжують мати місце факти порушень при виконанні місцевих бюджетів та порушень фінансово-бюджетної дисципліни в бюджетних установах та організаціях області.

В ході комплексу заходів встановлені непоодинокі факти порушень фінансово-бюджетної дисципліни в частині невиконання вимог Бюджетного кодексу України щодо врахування в першочерговому порядку потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ, забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати, неналежне виконання бюджетного законодавства щодо взяття та реєстрації фінансових зобов’язань, розрахунків за спожиті енергоносії, неперерахування до бюджету обов’язкових податків, зборів та інших обов’язкових платежів, порядку розрахунків з Пенсійним фондом, факти незаконного, нецільового використання бюджетних коштів та недоотримання бюджетами всіх рівнів фінансових ресурсів.

Як наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, враховуючи вимогливість Президента України Віктора Януковича до керівників у питанні посилення фінансової дисципліни, Державній фінансовій інспекції в області та іншим контролюючим органам необхідно змінити алгоритм роботи, приділяючи більше уваги упередженню та профілактиці фінансових порушень, значна кількість яких виникає через нестачу інформації щодо останніх змін чинного законодавства.

Голова облдержадміністрації вважає за необхідне проведення відповідними службами семінарів у районах з детальним роз’ясненням проблемних питань, що дозволить уникнути помилок і притягнення до відповідальності у майбутньому.

“Ми повинні мати максимальний ефект від грошей, які надходять в область”, – зауважив керівник області.


Піклуватися про кожну дитину, позбавлену батьківської опіки


“Наше завдання сьогодні скоординувати спільні зусилля щодо створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї” – наголосив Володимир Хоменко під час розгляду другого питання порядку денного розширеного засідання Колегії облдержадміністрації.

Про хід виконання Указу Президента України від 16.12.2011 № 1163/2011 “Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні” та протокольних доручень за результатами засідання Громадської гуманітарної ради при голові облдержадміністрації від 01.03.2012 року в частині влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання під час розширеного засідання Колегії облдержадміністрації поінформувала начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Зеленько.

За її словами, станом на 01.04.2012 року сімейними формами виховання (опіка, піклування, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї) в області охоплено 74,5% дітей такої категорії, причому на початок минулого року цей показник складав 70,7%, в 2010 році – 67,5%, в 2009 році – 65,4%, в 2008 році – 62,9%.

Пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, визначено усиновлення дітей в сім’ї громадянами України. Впродовж 2011 року кількісні показники усиновлення дітей нашими співвітчизниками залишились на рівні 2010 року і склали 45 осіб.

Завдяки співпраці служби у справах дітей облдержадміністрації з телекомпанією „Магнолія-ТВ”, в результаті проведення інформаційної кампанії в мережі Інтернет та на Всеукраїнських телевізійних каналах щодо висвітлення інформації про дітей з Чернігівської області, які можуть бути усиновлені, 15 дітей з області були усиновлені впродовж 2011 року нашими співвітчизниками з інших регіонів України.

В області сформована база потенційних кандидатів в усиновителі, яка налічує 28 подружніх пар з Борзняського, Городнянського, Козелецького, Корюківського, Ніжинського, Носівського, Ріпкинського, Семенівського, Сосницького, Срібнянського, Чернігівського районів, міст Ніжина, Прилуки, Чернігова з якими на даний час ведеться робота щодо підбору дітей.

Традиційно склалося, що найбільш поширеною формою сімейного виховання в області є опіка (піклування) над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, на 01.04.2012 року під опікою, піклуванням перебуває 1646 дітей даної категорії або 61,9% від їх загальної кількості, в 2011 році цей показник складав 60,2%.

Водночас на території області розвиваються такі форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

В області функціонує 11 дитячих будинків сімейного типу, 10 з яких створені впродовж 2008-2011 років та 176 прийомних сімей, в яких всього виховується 335 дітей.

Впродовж останніх трьох років в області спостерігається уповільнення темпів влаштування дітей до цих альтернативних форм сімейного виховання, якщо протягом 2011 року в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу влаштовано 54 дитини, то у 2010 – 53; 2009 – 64, 2008 – 97.

Незважаючи на стале зростання кількості дітей, які влаштовані у сімейні форми виховання (усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу), кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у державних інтернатних установах, хоч і зменшується, але залишається досить високою (зокрема протягом 2008-2011 років їх кількість знизилась на 41,9% (з 982 до 571 особи).

Враховуючи вищезазначене, Володимир Хоменко звернув увагу керівників районів та міських голів, які одночасно є головами органів опіки та піклування, на персональну відповідальність за здійснення соціально-правового захисту кожної окремої дитини.

“У цьому році Кабінетом Міністрів України запроваджується оцінка результатів діяльності органів місцевої влади за напрямом “Захист прав дитини”, а восени під головуванням Глави держави планується проведення наради з питань захисту прав дитини, на якій буде підбито підсумки виконання місцевою владою Указу Президента України “Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні”.

Ми повинні діяти ефективно, реалізовуючи весь потенціал можливостей на благо дітей. Тільки відповідальна та скоординована робота дозволить виконати поставлене завдання щодо створення найближчим часом ефективної системи соціальної захищеності дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, – підкреслив керівник області.

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини