Як контролювати роботу депутатів дізнавалися в Чернігові
Хто із народних обранців прогулював засідання цього місяця, за які рішення вони голосують, які питання вирішують можна контролювати кожному громадянину.

Як саме, чернігівці дізнавалися 30 вересня під час семінару «Співпраця депутатів і громади», проведеного Громадянською мережею ОПОРА для відвідувачів Чернігівського міського Центру зайнятості.
Обрані в мажоритарних округах Чернігівщини народні депутати, відповідно до Закону «про статус народного депутата України» мають: ухвалювати закони, працювати в парламентських комітетах та віту ват перед виборцями. Головним складовим є активність громадян та бажання впливати на дії своїх обранців, адже без відправлених звернень й вираження власних проблем та потреб, депутати не матимуть прямого діалогу з виборцями.
Підтримувати зв'язок з виборцями – обов’язок депутата в окрузі. Більше того, народний обранець має проводити особистий прийом, інформувати вас про власну діяльність через медіа та під час особистих зустрічей (не менше двох разів на рік). Звернення мають бути розглянуті протягом 30 днів, з моменту їх отримання, згідно яких вживаються необхідні заходи.
Розуміння свого впливу на роботу депутатів Верховної ради, та знання інструментів цього впливу відкриває можливості реальної співпраці між виборцями та депутатами. Адже саме депутат представляє інтереси громади яка його обирала, та зобов’язаний спостерігати та шукати можливості покращення життя цієї громади шляхом прийняття певних законів. Чим більше виборець буде знати про роботу свого обранця тим легше буде в подальшому приймати рішення обирати чи ні його на наступний термін. Сьогодні ми розповіли де та як знайти приймальню свого парламентаря, та як правильно звернутись до нього з запитом. Поширювати таку практику плануємо і надалі - говорить громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА, Наталя Висіканець.
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», виділяють три види можливих звернень:
• Пропозиція (порада органам влади, щодо вирішення конкретної проблеми);
• Заява (прохання сприяти в реалізації прав або повідомлення про порушення законодавчої бази)
• Скарга (вимога поновити й захистити законні інтереси громадян).
Звернення може бути індивідуальне або колективне – надіслане від підприємств, установ чи організацій в письмовій або усній формі. Проте усне звернення має бути записане й зареєстроване помічником депутата в приймальні. А письмове може надсилатися поштою або передаватися до приймальні чи особисто до народного обранця.
Варто пам’ятати, що анонімні, звернення з образами чи наклепом, з повторних питань чи подане недієздатними особами – розглянуті не будуть. Що ж включати у ваше звернення аби воно було розглянуте:
• Прізвище, ім’я, по батькові депутата;
• Адресу, направлення звернення;
• Ваші прізвище, ім’я, по-батькові, адреса проживання та телефон;
• Суть справи або опис порушеного питання, з пропозиціями, щодо вирішення конкретної проблеми;
• Ваш підпис й дата;
• Перелік документів, якщо ви їх додаєте до листа.
Відтак, аби звернутися до депутата, контакти можна знайти на сайті Верховної Ради України та персональній сторінці депутата, на сайті «Рада» Громадянської Мережі ОПОРА, в приймальні депутата, на сайтах офіційних рад або особистих сайтах депутатів.
Марічка Свєтікова
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.