Набуває чинності новий "закон про боржників"
З 5 жовтня набуває чинності новий закон «Про виконавче провадження», прийнятий замість діючого нині закону 1999 року.

Новим законом визначено, що примусове виконання рішень на підставі відповідних документів можуть виконувати як державні, так і приватні виконавці.
Також уточнено заходи примусового виконання рішень, якими визнано: звернення стягнення на грошові кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об'єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно боржника, звернення на зарплату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника, вилучення у боржника і передача стягувачеві предметів, зазначених у рішенні, заборона боржникові розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності.
Повідомляється, що конкретизовані строки проведення виконавчих дій:
арешт на майно (грошові кошти) накладається не пізніше наступного робочого дня після його виявлення,
платіжні вимоги на примусове списання коштів надсилаються не пізніше наступного робочого дня з дня накладення арешту,
опис і арешт майна проводиться не пізніше п'ятого робочого дня від часу отримання інформації про його місцезнаходження.
Під час перевірки майнового стану боржника за місцем проживання (перебування) фізичної особи і місцезнаходженням юридичної особи здійснюються опис і арешт виявленого майна.
Нагадаємо, Верховна Рада України проголосувала за введення інституту приватних виконавців судових рішень 2 червня. В цей же день вона прийняла в цілому закон №2507а «Про виконавче провадження», який пов’язаний з попереднім і визначає умови і порядок виконання судових рішень.
2 липня президент Петро Порошенко підписав закони, які регулюють виконання судових рішень, а з 5 жовтня новий закон «Про виконавче провадження» вступить у силу.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).