"Актуалізація положень діючого законодавства в частині охорони культурної спадщини України"
Чергова експертна зустріч з питань пріоритетів урядової політики відбулася 29 вересня на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Тематика обговорення, що проходило в он-лайн режимі через відеопортал YouТube, стосувалася питань охорони культурної спадщини України.
Експерти, представники Міністерства культури України, громадськість обговорювали проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини». В обговоренні також взяли участь представники шести областей держави.
Зокрема представники Міністерства культури зауважили, що даний проект закону має на меті поліпшити діюче законодавство щодо охорони культурної спадщини, а саме відновити систему спеціально уповноважених органів у сфері охорони культурної спадщини, яка була фактично ліквідована у 2012 році. Також важливим акцентом нового закону є внесення таких понять як «об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», «охоронна буферна зона» тощо. Крім того є необхідність в закритті «прогалин» в діючому законодавстві про охорону культурної спадщини, які дозволяють обходити його і не сприяють захисту важливих культурних пам’яток.
В свою чергу представники областей внесли свої зауваження та пропозиції до обговорюваного законопроекту. Зокрема виникло питання відсутності децентралізації в питаннях охорони культурної спадщини. Практика показує, що розробка і затвердження режимів використання історичних ареалів залишається за міністерством, а контроль за виконанням треба залишати за місцевими органами влади.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).