Методи роботи із підприємствами-боржниками стануть жорсткішими
На цьому наголосила заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова під час чергового засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

— По кожному приватному підприємству, що заборгувало, мова йтиме окремо. Шукатимемо індивідуальні шляхи вирішення проблеми. За необхідності залучатимемо і правоохоронні органи, — зазначила вона. — Щодо державних установ, переглядатимемо політику їх керівництва та писатимемо листи та звернення до відповідних відомств. Вирішення цього питання є принциповим для облдержадміністрації.
Варто зауважити, що більшість проблемних підприємств сконцентрована у містах Чернігів та Ніжин. Серед найбільших боржників: ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів», ПАТ «Завод Будмаш», структурні підрозділи в містах Ніжин та Прилуки дочірнього підприємства НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія».
Як поінформував директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін, загальна сума несплати станом на 1 червня поточного року — понад 22 мільйони гривень.
Однак, варто зауважити, що більше третини суми боргу — за сімома підприємствами, щодо яких здійснюються процедури відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом. Серед них найбільше, 5,3 мільйони гривень, має виплатити ПАТ «Будівельна компанія «Домобудівник». Втім, на нараді було зазначено, що інвестора для цього підприємства уже знайшли, тож найближчим часом показники мають покращитися.
Втішає і те, що 15 районів Чернігівщини зовсім без боргів з виплати заробітної плати, а сім мають незначні суми.
Деякі підприємства перепрофільовуються і заробляють додаткові кошти, які спрямують на вирішення обговореної проблеми.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).