Василь Чепурний: "Моя місія як радника голови ОДА з питань декомунізації завершена"
Про підсумки виконання законів про декомунізацію говорили сьогодні під час брифінгу в облдержадміністрації. Головний спікер — Василь Чепурний, який з жовтня минулого року працює на посаді радника голови ОДА з питань декомунізації.

З моменту призначення і до сьогодні саме він координував процеси перейменування вулиць та демонтажу пам’ятників в області. Окрім того, Василь Чепурний скеровував роботу експертної групи.
Перед початком спілкування з журналістами головний декомунізатор області акцентував свою увагу на красномовному факті, на який йому вказали бійці АТО. Так, за спостереженнями українських військових, у звільнених від окупантів містах Донбасу, де були повалені пам’ятники радянським ідолам, різко зменшувався опір місцевих колабораціоністів. У зв’язку з чим, Василь Чепурний висловив припущення, що вчасна і заздалегідь проведена робота з декомунізації на сході та у Криму могла б допомогти уникнути окупації півострова та війни на Донбасі.
— Декомунізація як процес позбавлення від тоталітарних символів надзвичайно важлива. Адже, як говорив Вацлав Гавел, президент Чехословаччини, потім Чехії, дисидент, відомий драматург, «якщо ми не помічаємо символів тоталітаризму, значить тоталітаризм переміг», — зазначив радник голови ОДА, наголошуючи на важливості декомунізації.
Окремо спікер зупинився на проблемних питаннях, що виникали протягом реалізації процесу декомунізації. Зокрема, Василь Чепурний висловив переконання про те, що Новгород-Сіверський міський голова свідомо не виконує декомунізаційого законодавства. Проте, радник голови ОДА все ж таки не полишає надії на те, що горезвісний пам’ятник Леніна у Новгороді-Сіверському буде демонтований до 21 червня — термін, що визначений розпорядженням голови ОДА. Більш того, рішення про демонтаж пам’ятника вже давно прийнято депутатами міської ради.
У ході брифінгу Василь Чепурний також повідомив, що продовжуватиме свою роботу топонімічна комісія при Чернігівській міській раді. Її завданням у перспективі стане робота у напрямку дерусифікації назв вулиць обласного центру.
— Наступний етап після декомунізації — дерусифікація. Вона вже триває і продовжуватиметься. Наш обов’язок, і журналістів, і влади, щоб наші громадяни отримали правдиву і чесну інформацію про історію, — зазначив Василь Чепурний, відповідаючи на запитання журналіста щодо наступних кроків декомунізації.
Завершуючи брифінг, спікер побажав усім бути українськими патріотами. Адже патріотизм — найнадійніша зброя проти російського агресора.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.