Василь Чепурний: "Моя місія як радника голови ОДА з питань декомунізації завершена"
Про підсумки виконання законів про декомунізацію говорили сьогодні під час брифінгу в облдержадміністрації. Головний спікер — Василь Чепурний, який з жовтня минулого року працює на посаді радника голови ОДА з питань декомунізації.
![](/uploads/14527-m.jpg)
З моменту призначення і до сьогодні саме він координував процеси перейменування вулиць та демонтажу пам’ятників в області. Окрім того, Василь Чепурний скеровував роботу експертної групи.
Перед початком спілкування з журналістами головний декомунізатор області акцентував свою увагу на красномовному факті, на який йому вказали бійці АТО. Так, за спостереженнями українських військових, у звільнених від окупантів містах Донбасу, де були повалені пам’ятники радянським ідолам, різко зменшувався опір місцевих колабораціоністів. У зв’язку з чим, Василь Чепурний висловив припущення, що вчасна і заздалегідь проведена робота з декомунізації на сході та у Криму могла б допомогти уникнути окупації півострова та війни на Донбасі.
— Декомунізація як процес позбавлення від тоталітарних символів надзвичайно важлива. Адже, як говорив Вацлав Гавел, президент Чехословаччини, потім Чехії, дисидент, відомий драматург, «якщо ми не помічаємо символів тоталітаризму, значить тоталітаризм переміг», — зазначив радник голови ОДА, наголошуючи на важливості декомунізації.
Окремо спікер зупинився на проблемних питаннях, що виникали протягом реалізації процесу декомунізації. Зокрема, Василь Чепурний висловив переконання про те, що Новгород-Сіверський міський голова свідомо не виконує декомунізаційого законодавства. Проте, радник голови ОДА все ж таки не полишає надії на те, що горезвісний пам’ятник Леніна у Новгороді-Сіверському буде демонтований до 21 червня — термін, що визначений розпорядженням голови ОДА. Більш того, рішення про демонтаж пам’ятника вже давно прийнято депутатами міської ради.
У ході брифінгу Василь Чепурний також повідомив, що продовжуватиме свою роботу топонімічна комісія при Чернігівській міській раді. Її завданням у перспективі стане робота у напрямку дерусифікації назв вулиць обласного центру.
— Наступний етап після декомунізації — дерусифікація. Вона вже триває і продовжуватиметься. Наш обов’язок, і журналістів, і влади, щоб наші громадяни отримали правдиву і чесну інформацію про історію, — зазначив Василь Чепурний, відповідаючи на запитання журналіста щодо наступних кроків декомунізації.
Завершуючи брифінг, спікер побажав усім бути українськими патріотами. Адже патріотизм — найнадійніша зброя проти російського агресора.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.