Відбувся форум керівників територіальних громад Чернігівщини щодо децентралізації та реформування територіального устрою
Форум керівників територіальних громад Чернігівщини щодо децентралізації та реформування територіального устрою відкрив і провів голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч.

На захід також були запрошені голова обласної ради Ігор Вдовенко, народний депутат України Валерій Давиденко, представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Микола Рубчак, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, голови районних рад та райдержадміністрацій, керівники об'єднаних територіальних громад, сільські, селищні, міські голови та інші.
Валерій Куліч у своєму виступі зазначив, що у минулому році в області було утворено 5 територіальних громад - Макіївську, Вертіїівську, Парафіївську, Кіптівську та Деснянську.
На всі громади України, що об'єдналися торік, Урядом додатково було виділено 1 млрд. грн, з них 31,65 млн. грн - на 5 громад нашої області (Деснянську - 11 921,8 тис. грн, Кіптівську - 5 313,7 тис. грн, Парафіївську - 5 968,6 тис. грн, Вертіївську - 6 062,7 тис. грн, Макіївську - 2 382,4 тис. грн).
За словами голови обласної державної адміністрації, об'єднана територіальна громада має надавати весь комплекс послуг, які зараз частково надає райцентр, і вони повинні забезпечувати інтереси громадян. Головна мета об'єднаної територіальної громади – максимально отримати повноваження для вирішення соціально-економічних проблем, самостійно формувати місцевий бюджет, розпоряджатися майном і ресурсами.
Ігор Вдовенко від імені обласної ради привітав учасників, практиків місцевого самоврядування Чернігівщини з відкриттям форуму.
За словами керівника, децентралізація влади, об'єднання територіальних громад – це процес демократизації суспільства, який пройшли багато країн світу і Європи, зокрема. - Цей шлях нам необхідно пройти і йому немає альтернативи. Але при цьому слід забезпечити послідовність і логічність у здійсненні цих важливих перетворень, - підкреслив очільник обласної представницької влади і висловив сподівання, що цей масштабний форум принесе порозуміння і консолідацію сил для успішного втілення реформ, стане майданчиком для обміну думками та напрацювання спільної стратегії розвитку на майбутнє.
Валерій Давиденко, у свою чергу, зазначив, що для успішного впровадження реформи необхідна комплексна та системна робота всіх рівнів влади. Головний напрямок реформи на рівні центральних органів виконавчої влади – реалізація правового поля місцевого самоврядування.
Створення громад - це перспективна робота, яка передбачає організацію виробництва, нових робочих місць, залучення інвестицій. Об'єднані територіальні громади отримають повноваження і ресурси міст обласного значення. Вже цього року такі новостворені громади будуть отримувати субвенції для модернізації інфраструктури. Ці кошти можна буде використати на ремонт і будівництво доріг, закупівлю шкільних автобусів, пожежної і спеціальної рятувальної техніки. Для того, щоб всі ці проекти стали реальністю, необхідно об'єднувати громади – це ключова умова реформи.
– Наше покоління повинно реалізувати і створити в Україні справжнє європейське сильне самодостатнє місцеве самоврядування, - зауважив народний депутат України.
Представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Микола Рубчак поінформував присутніх про організаційні аспекти реформування місцевого самоврядування, законодавчі особливості об'єднання територіальних громад.
Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерій Дудко у своєму виступі акцентував увагу на фінансовій складовій утримання територіальних громад, а саме - освіти, медицини, інфраструктури, формуванні самодостатніх місцевих бюджетів тощо.
Після жвавої дискусії, на завершення заходу Валерій Куліч подякував учасникам форуму за плідну роботу та наголосив, що в районах разом із місцевими депутатами будуть проведені відповідні заходи для того, щоб спільними зусиллями прийти до найоптимальнішого варіанту формування дійсно спроможних територіальних громад.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).