Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 18:22:56

Чого бояться депутати?

30.03.2016   10:21

Згідно чинного законодавства міська влада, а саме депутатський корпус, повинна проводити свої сесії раз на місяць. В основному, через те, що потрібно приймати рішення по земельним питанням, що стосуються пересічних громадян Чернігова.

Адже, фінансова (і не тільки) ситуація в родинах мешканців міста змінюється постійно і ті земельні ділянки, на які вони мають державні акти на право власності можуть використовуватися на їх власний розсуд — це їх приватна власність.
 
Якби суто технічне питання! Тим більше, що жоден власник земельної ділянки не повинен пояснювати депутатам — чому він замість того аби вирощувати на своїх кількох сотках картоплю та капусту хоче побудувати там, наприклад, невеликий будиночок для свого сина чи донечки. Й не збирати для цього купу різноманітних довідок (як у часи СРСР) про те, що хтось з його дітей одружився; що в молодій родині народилися двійня; що проживають вони всі разом з батьками в однокімнатній квартирі; у міській черзі стоять під 10-ти тисяч з чимось номером й тому подібне.

На превеликий жаль, останнім часом, наші обранці замість того аби спокійно проголосувати за подібні буденні суто технічні питання — створюють зі звичайного голосування величезні проблеми. Й іноді місяцями, а то й роками не можуть прийняти таке рішення, чим створюють на рівному місці величезні проблеми для приватних власників земельних ділянок. Адже, зазвичай не достає буквально декілька голосів для прийняття позитивного рішення. Питання знімається з розгляду й автоматично переноситься до порядку денного наступної сесії. І так, перекажемо, може тривати місяцями та роками.

Зауважимо, що при цьому, депутати навіть не можуть пояснити приватним власникам — з якої причини вони не проголосували «за». Й, практично, дуже рідко (хіба що у одному випадку з кількох тисяч) депутати, практично одноголосно, пропонують «відмовити» (тут завжди є реальна й обґрунтована причина) — і повернутися до розгляду цього питання знову може лише судове рішення.

Отже, на цю сесію міськради виноситься подібне суто технічне питання щодо зміни цільового призначення — з «для ведення особистого селянського господарства» на «під будівництво й обслуговування житлового будинку» — на дві земельні ділянки, які знаходяться у приватній власності двох мешканців Чернігова з 2006 року. Здавалося б — які питання! Весь пакет необхідних документів (які потребує законодавство) зібрано, жодних обмежень щодо зміни цільового призначення від Державного земельного кадастру немає (довідка взята поточного року), міське Управління земельних ресурсів дає «зелене світло» — а депутати голосувати не хочуть! Бояться? Але чому?

Виявляється хтось (якби громадський активіст) в Інтернеті написав, що ці дві земельні ділянки мають якесь відношення до майбутнього регіонального ландшафтного парку (РЛП) «Ялівщина»! І попередив депутатів, що якщо вони проголосують «за» — то стануть майже «ворогами народу»! І ніякого РЛП вже ніколи не буде! А буде тільки якийсь «Содом і Гоморра»!
 
Шановні депутати! Будь-хто з чернігівців, які від чогось «страждають» й просто палахкотять бажанням аби погано було й іншим людям може таке написати в мережі, що фільми жахів у порівнянні з їхніми «опусами» будуть виглядати райськими пущами!

Тому, прогляньте краще офіційну позицію облради та облдержадміністрацію, що переймаються створенням РЛП «Ялівщина». Там чорним по білому написано: у РЛП увійде 168,7 га. Без вилучення ділянок (а це дамби, дороги, свердловини та приватні ділянки), які мають або власника, або користувача. Тобто, ці ділянки мають таке ж відношення до лісопарку «Ялівщина», як ділянка в Масанах до пляжу на тому березі Десни.

Не знаю, для чого такі «активісти» пишуть подібні «опуси», але від того страждають лише пересічні громадяни міста, а їх земельні ділянки вже не обробляються й поступово перетворюються на сміттєзвалище локального масштабу.

Шановні депутати! Досить дивитися в рота невідомо кому! Виборці ж обрали вас аби саме ви представляли у міській владі й індивідуальні інтереси кожного з мешканців міста!

Останні новини Чернігівщини

Разова допомога до 24 серпня: що потрібно знати працівникам комунальних підприємств зі статусом УБД 17:20

Щороку напередодні державних свят українці звертаються із запитаннями щодо передбачених виплат.

В Україну прийшла спека: як безпечно пережити +30°C і вище 16:49

Цими днями температура в багатьох регіонах України перетнула позначку +30°C. Попереду ще кілька спекотних днів. Висока температура може негативно впливати на здоров’я, особливо у людей літнього віку, дітей, вагітних, а також у тих, хто має хронічні захворювання.

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06

Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.

Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39

З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04

Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини