Візит Голови правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” на Чернігівщину
4 квітня Голова правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” Василь Князевич перебував з робочою поїздкою в Чернігівський області.

Василь Князевич
Під час зустрічі з заступником голови облдержадміністрації Віктором Тканко обговорено питання розвитку системи паліативної та хоспісної допомоги в регіоні за підтримки влади та громадськості.
У рамках поїздки Василь Князевич зустрінеться зі студентами та викладачами Чернігівського базового медичного коледжу, відвідає Чернігівський територіальний центр соціального обслуговування населення, відділення “Хоспіс” Чернігівської міської лікарні № 4.
Відбулося також засідання прес-клубу “Ділове слово”, під час якого з представниками ЗМІ зустрівся голова правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” Василь Князевич. Йшлося про розвиток системи паліативної та хоспісної допомоги.
Під час заходу було порушено важливі питання, зокрема медична складова, духовні аспекти паліативної допомоги, релігійні потреби осіб з невиліковною недугою наприкінці життя, питання евтаназії тощо.
Актуальність проблеми розвитку системи паліативної та хоспісної допомоги зумовлена значними демографічними та соціальними змінами, що притаманні Україні. Зокрема, це – збільшення численності осіб похилого віку та зростання смертності населення від важких хронічних захворювань.
За словами Василя Князевича, близько 700 тисяч українців покидають щороку цей світ, 500 тисяч з них потребують опіки і допомоги. В цих умовах аксіомою сучасної системи охорони здоров’я в розвинених країнах світу все більшою мірою стає уявлення про те, що пацієнти з невиліковними хворобами в термінальній стадії обов’язково підлягають професійному паліативному медико-соціальному та психологічному нагляду.
Однак у нашій країні катастрофічно не вистачає спеціалізованих медичних закладів. На жаль, більшість із існуючих не отримує достатнього фінансування і не вистачає кваліфікованого персоналу. В Україні ще не розвинене волонтерство, яке вже давно стало нормою у цивілізованому світі.
Інша важлива проблема, із якою щодня стикається сфера паліативної допомоги, – нестача знеболюючих, занадто ускладнена процедура призначення опіоїдних анальгетиків, необґрунтоване обмеження дози та кількості знеболювальних препаратів для хворого.
Розв’язання комплексу організаційних, медико-правових та фінансових проблем потребують спільних зусиль влади, медичної спільноти, громадських організацій та просто небайдужих людей.
В останні роки помітні зрушення в цій сфері, чимало громадських організації, серед яких і “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги”, беруть участь у розробці нормативно-правової бази, сприяють підготовці кваліфікованих кадрів. Ліга виступає ініціатором розробки Державної Національної програми з надання хоспісної та паліативної допомоги, яка необхідна для вирішення питань, пов’язаних зі створенням та функціонуванням хоспісів як соціально-медичних центрів, підготовкою медичного персоналу та персоналу соціальної служби, а також з вирішенням проблеми знеболення.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).