Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 18:45:47

Візит Голови правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” на Чернігівщину

05.04.2012   10:56

4 квітня Голова правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” Василь Князевич перебував з робочою поїздкою в Чернігівський області.

Василь Князевич

Василь Князевич

Під час зустрічі з заступником голови облдержадміністрації Віктором Тканко обговорено питання розвитку системи паліативної та хоспісної допомоги в регіоні за підтримки влади та громадськості.

У рамках поїздки Василь Князевич зустрінеться зі студентами та викладачами Чернігівського базового медичного коледжу, відвідає Чернігівський територіальний центр соціального обслуговування населення, відділення “Хоспіс” Чернігівської міської лікарні № 4.

Відбулося також засідання прес-клубу “Ділове слово”, під час якого з представниками ЗМІ зустрівся голова правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” Василь Князевич. Йшлося про розвиток системи паліативної та хоспісної допомоги.

Під час заходу було порушено важливі питання, зокрема медична складова, духовні аспекти паліативної допомоги, релігійні потреби осіб з невиліковною недугою наприкінці життя, питання евтаназії тощо.

Актуальність проблеми розвитку системи паліативної та хоспісної допомоги зумовлена значними демографічними та соціальними змінами, що притаманні Україні. Зокрема, це – збільшення численності осіб похилого віку та зростання смертності населення від важких хронічних захворювань.

За словами Василя Князевича, близько 700 тисяч українців покидають щороку цей світ, 500 тисяч з них потребують опіки і допомоги. В цих умовах аксіомою сучасної системи охорони здоров’я в розвинених країнах світу все більшою мірою стає уявлення про те, що пацієнти з невиліковними хворобами в термінальній стадії обов’язково підлягають професійному паліативному медико-соціальному та психологічному нагляду.

Однак у нашій країні катастрофічно не вистачає спеціалізованих медичних закладів. На жаль, більшість із існуючих не отримує достатнього фінансування і не вистачає кваліфікованого персоналу. В Україні ще не розвинене волонтерство, яке вже давно стало нормою у цивілізованому світі.

Інша важлива проблема, із якою щодня стикається сфера паліативної допомоги, – нестача знеболюючих, занадто ускладнена процедура призначення опіоїдних анальгетиків, необґрунтоване обмеження дози та кількості знеболювальних препаратів для хворого.

Розв’язання комплексу організаційних, медико-правових та фінансових проблем потребують спільних зусиль влади, медичної спільноти, громадських організацій та просто небайдужих людей.

В останні роки помітні зрушення в цій сфері, чимало громадських організації, серед яких і “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги”, беруть участь у розробці нормативно-правової бази, сприяють підготовці кваліфікованих кадрів. Ліга виступає ініціатором розробки Державної Національної програми з надання хоспісної та паліативної допомоги, яка необхідна для вирішення питань, пов’язаних зі створенням та функціонуванням хоспісів як соціально-медичних центрів, підготовкою медичного персоналу та персоналу соціальної служби, а також з вирішенням проблеми знеболення.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини