Міграційні потоки населення Чернігівської області у 2011 році. ДОВІДКА
Складовими міграційного руху населення є внутрішньорегіональна, міжрегіональна та міждержавна міграція.

В основі міграційних переміщень – внутрішньорегіональна міграція населення. У 2011 році в межах області мігрувало 9979 осіб. Як і в попередні роки, переважав рух населення із сільської місцевості в міські поселення, за рахунок чого міське населення збільшилося на 395 осіб.
Обмін населення в межах області з додатним сальдо міграції відбувся в містах Чернігів (0,7‰) і Прилуки (1,9‰) та восьми районах: з них найбільше – у Чернігівському (3,9‰). У решті районів спостерігалося міграційне скорочення. Його рівень був найбільшим у Сосницькому районі (4,8 осіб на 1000 жителів), найменшим – у Козелецькому (0,1‰).
Міжрегіональна міграція населення області характеризується перевищенням потоків вибуття в інші регіони України над потоками прибуття з них. У 2011 році в область прибуло з інших областей 7,2 тис. осіб, вибуло – 7,4 тис. осіб, що менше, ніж у попередньому році (відповідно, на 0,5% і 2,5%).
У цьому потоці додатне сальдо міграції сформувалося в містах Чернігів, Прилуки та десяти районах. У м.Прилуках цей показник найвищий – 2,3 особи на 1000 жителів. У решті районів та у м.Ніжині зафіксоване міграційне скорочення населення. Його рівень був найсуттєвішим у Коропському районі (3,3‰).
Чернігівська область мала тісні міграційні зв’язки з Київською, Полтавською, Сумською, Харківською областями, частка яких становить 33,1% усього міжрегіонального обороту. Найбільше від’ємне сальдо в області склалося зі столицею (0,4 тис. осіб).
Упродовж 2011 року в область прибуло 0,8 тис. іммігрантів, вибуло за межі України 0,3 тис. емігрантів. Міграційний приріст (536 осіб) позитивно вплинув на формування чисельності населення області.
Серед районів області найбільшим рівень міграційного приросту за рахунок міждержавної міграції відмічено в Щорському районі (4‰).
З країн СНД у Чернігівську область прибуло в 4,4 раза більше мігрантів, ніж вибуло до них (666 осіб проти 151). Найбільш інтенсивним був рух із Росією – 57,2% мігрантів даного потоку – з цієї держави в область прибуло 370 осіб, вибуло 97 осіб.
З інших держав у 2011 році в область прибуло на 133 особи більше (на 60,2%), ніж у попередньому році. Кількість вибулих зменшилася на 9,7%.
Країни далекого зарубіжжя найбільше представлені іммігрантами з Ізраїлю (27 осіб) і В’єтнаму (13 осіб). Крім уже налагоджених міграційних потоків з країнами Америки і Європи, прибули по одному громадянину з Ніґерії, Марокко, Ірану, Куби.
До інших держав емігрувало 124 особи, як і рік тому. Найбільше жителів мігрували до Ізраїлю (26 осіб), Німеччини (24 особи), Сполучених Штатів Америки (17 осіб), Італії (14 осіб). З Німеччиною область має найбільше від’ємне сальдо (17 осіб).
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.