Обговорено сучасний стан використання земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами
29 лютого заступник голови обласної ради Арсен Дідур провів нараду щодо сучасного стану використання земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями на землях сільськогосподарського призначення, а також шляхів вирішення питань прав власності (користування) на зазначені земельні ділянки з метою збереження лісосмуг для потреб сільського та лісового господарства.

Участь у засіданні взяли депутати обласної ради Юрій Болоховець і Дмитро Блауш, начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Леонід Бурковський, в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в області Олександр Колотілін, директор КП «Чернігівоблагроліс» Іван Донець, начальник управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури області Лілія Федорченко, начальник відділу прокуратури Чернігівської області Ігор Олейніков та інші.
Арсен Дідур нагадав присутнім, що 12 лютого поточного року на адресу обласної ради надійшла інформація прокурора Чернігівської області «Про проблемні питання в сфері протидії порушенням у сфері лісокористування».
Керівник зауважив, що проблема озвучена прокурором області є непроста і вона не вирішується більше 20 років.
Заступник голови обласної ради наголосив, що оскільки, лісосмуги є невід'ємною складовою полів, а їх головна функція – захист ріллі від водної та вітрової ерозії, підвищення врожайності сількогосподарських культур, необхідно розробити механізм для передачі (закріплення) їх в повному обсязі за власниками (орендарями) чи користувачами землі з покладанням на них всієї повноти відповідальності за дотриманням лісового та природоохоронного законодавства під час проведення рубок та інших заходів догляду.
Лілія Федорченко зазначила, що у правовому полі не врегульоване питання щодо використання лісосмуг, до того ж на даний час не визначено, до якої категорії відносяться землі лісопосадки.
За словами Олександра Колотіліна, із 10 тис. га полезахисних смуг лише близько 1 тис. га перебуває у користуванні сільськогосподарських та лісогосподарських підприємств і 8,5 тис. га - землі запасу.
Леонід Бурковський підкреслив важливість полезахисних смуг та наголосив на необхідності проведення інвентаризації захисних насаджень лінійного типу, віднесених до лісового фонду – полезахисних і садозахисних лісосмуг.
По завершенню дискусії, учасники наради рекомендували обласній державній адміністрації створити відповідні комісії при райдержадміністраціях, які б провели найближчим часом інвентаризацію захисних насаджень із зазначенням землекористувачів.
Останні новини Чернігівщини

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону 14:58
У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C.

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій 14:56
Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.
Хор Бортнянського — до Дня музики та Дня захисників і захисниць України 14:08
Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Крім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти реалізації розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.
Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46
У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15
Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.