В Бахмацькому і Прилуцькому районах обговорили шляхи об’єднання територіальних громад
Чернігівщина - одна із перших областей України, яка продемонструвала своє бажання щодо впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
У жовтні 2015 року були проведені вибори у п'яти новостворених об'єднаних громадах області. Тема об'єднання громад на сьогодні є предметом обговорення у багатьох місцевих радах області
Саме з цих питань минулого тижня відбулися наради із сільськими, селищними головами Бахмацького і Прилуцького районів. З основними етапами об'єднання громад учасників зібрань ознайомила голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко.
Вона, зокрема, поінформувала, що на сьогодні переважна більшість територіальних громад, маючи право вирішувати питання місцевого значення, не спроможні їх виконувати через нестачу власних коштів, занепад або відсутність інфраструктури (необхідних будівель, споруд, доріг тощо), а також дефіціт кадрів відповідної кваліфікації. За словами народного обранця, переважна частина питань місцевого значення не вирішується належним чином – не ремонтуються приміщення шкіл і лікарень, інші будівлі комунальної власності, не забезпечується благоустрій території, нічне освітлення вулиць тощо.
За словами очільника Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, метою реформи місцевого самоврядування є забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. На практиці - це наділення територіальних громад більшими ресурсами та мобілізація внутрішніх резервів.
Перш за все, мова йде про зарахування до бюджетів громад 60% податку на доходи громадян. З додаткових ресурсів у ході реформи місцеві ради отримують власний земельний податок, ставки якого на своїй території кожна рада встановлюватиме самостійно. До юрисдикції рад передаються всі землі відповідної об'єднаної громади, в тому числі й за межами населених пунктів. Також затверджується обов'язковий у країнах зі спроможним місцевим самоврядуванням місцевий податок на нерухоме майно. Рішення про його запровадження та ставки цього податку кожна місцева рада теж приймає самостійно. Об'єднана ромада отримує нині також п'ять відсотків від продажу пального на АЗС, алкогольних та тютюнових виробів. За бюджетами місцевого самоврядування залишаються раніше закріплені джерела - місцеві податки і збори. Крім того, з державного бюджету виділяються кошти на розвиток об'єднаної територіальної громади. Отож за об'єднаними громадами є значні фінансові та інфраструктурні перспективи. А, отже, є над чим працювати.
У ході конструктивного діалогу було обговорено проблемні питання процесу об'єднання територіальних громад та надано відповідну методичну допомогу працівникам місцевих рад щодо подальших кроків на шляху об'єднання громад зазначених районів.
Останні новини Чернігівщини
У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку 15:21
Представники влади, бізнесу та громадськості Городнянської громади взяли участь у першому засіданні з розробки стратегії розвитку.
Комплексний підхід та об’єднання зусиль: область відвідав очільник Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик 15:15
Сьогодні Чернігівщину з робочим візитом відвідав голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик. На зустрічі в ОВА з представниками дотичних структурних підрозділів облдержадміністрації говорили про реалізацію соціальної політики та пріоритети в роботі на наступний рік.
Преміями і стипендіями відзначили митців області 15:14
Відповідні розпорядження підписав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Ринок праці області за 11 місяців цього року – мовою цифр 09:14
Протягом січня – листопада 2024 року на Чернігівщині 13,8 тис. безробітних перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості.
У Чернігові обговорюють проєкти меморіалів російсько-української війни 09:12
У Чернігові презентували й обговорили проєкти меморіалів російсько-української війни, створені сучасними митцями в рамках проєкту «Лабораторія практик меморіалізації». Мова йде про розробку пам'ятних місць, що стосуються облоги Чернігова у 2022 році, та меморіалу Борцям за Волю та Незалежність України.