Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:28:03

Депутати шукали шляхи вирішення проблемних питань аграрної галузі Чернігівщини

12.02.2016   08:22Агенцiя

11 лютого відбулося спільне засідання постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин і депутатів обласної ради від фракції Аграрної партії України. Вели засідання заступник голови обласної ради Арсен Дідур та очільник постійної комісії Віктор Кияновський.

Насамперед, депутати заслухали інформацію в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області Олександра Колотіліна та директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергія Хоботні про збільшення орендної плати за використання земель сільськогосподарського призначення державної власності та зміну строку дії договорів оренди. Детально обговоривши ці питання, у своїх виступах народні обранці критично висловлювалися щодо встановлення орендної плати на рівні 8 відсотків від нормативної грошової оцінки земельних ділянок та зміни строку дії договорів оренди, який би не перевищував семи років. Зазначалося, що такі пропозицій загальмують розвиток аграрної галузі та зведуть нанівець роботу представників середнього бізнесу, особливо фермерів. Члени комісії одностайно вирішили звернутися до Головного управління Держгеокадастру в області та на чергову сесію облради винести проект рішення щодо Звернення до профільного міністерства з вимогою не погіршувати умови господарювання аграріям.

Наступним розглянуто питання створення національного природного парку «Дніпровсько-Деснянське Міжріччя» на території Козелецького та Чернігівського районів. Про доцільність створення об'єкту природно-заповідного фонду комісію поінформували заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Тетяна Небрат та директор регіонального ландшафтного парку «Міжрічінський» Андрій Сагайдак. Свою позицію виступаючі аргументували тим, що це лише зміна статусу вже існуючого РЛП на національний природний парк, яка не передбачає розширення територій природно-заповідного фонду. До того ж, таке реформування є однією із складових міжнародних зобов'язань нашої держави.

Категоричну незгоду по цьому питанню висловили голова Козелецької районної ради Олена Дмитренко та голова Асоціації лісозаготівельних та деревообробних підприємств Чернігівської області «Чернігівлісдеревпром» Валерій Лозицький. Під час засідання ними була озвучена позиція громадськості, суб'єктів господарювання Козелецького району, жителів прилеглих сіл, які не підтримують ініціативи створення національного природного парку. Депутати постійної комісії прийняли рішення щодо недоцільності створення національного природного парку «Дніпровсько-Деснянське Міжріччя» з декількох причин. А саме: через складну економічну ситуацію в державі, коштів невистачає навіть для фінансування існуючих національних парків. Крім того, не враховано, що територія запланованого національного природного парку знаходиться між двома діючими військовими полігонами. Що, в свою чергу, порушило б заходи безпеки на території полігонів та реалізацію функцій парку. Ознайомившися з усіма точками зору з цього питання, депутати вирішили вивчити господарську діяльність та фінансовий стан вже існуючих в області Ічнянського та Мезинського національних природних парків.

Серед іншого, депутати постійної комісії прийняли рекомендації щодо процедури погодження звернення лісокористувачів стосовно приведення існуючого поділу лісів у відповідність до «Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок».

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.