Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 19:17:59

Звернення Українського інституту національної пам'яті до державних установ, громадських об'єднань та громадян України

30.03.2012   10:21Агенцiя

Шановні співвітчизники!

В Україні на державному рівні вшановується трагедія містечка Корюківка Чернігівської області, де 1-2 березня 1943 р. гітлерівські нелюди знищили близько 7000 мирних громадян. Корюківський злочин проти людяності за масштабом став найбільшим за кількістю одночасних жертв на окупованій території тодішнього СРСР.

Відповідно до Указу Президента України "Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії" та Постанови Верховної Ради України "Про вшанування пам'яті жертв Корюківської трагедії під час Другої світової війни"  в Україні тривають відповідні громадські, меморіальні та наукові заходи.

Зокрема, Українським інститутом національної пам'яті ведеться робота з підготовки науково-довідкового видання - анотованого покажчика знищених окупантами сіл України. Для максимально повного виявлення та увічнення відомостей про страждання наших предків, земляків, ми запрошуємо до співпраці усі державні установи, громадські об'єднання, краєзнавців та громадян України.

Просимо усіх небайдужих до пам'яті українського народу надсилати до Українського інституту національної пам'яті достеменно відому Вам інформацію про села України, де під час війни гітлерівцями, їх союзниками й поплічниками було вчинено акти масового терору проти мирного населення.

При цьому просимо зазначати (у мірі наявності відомостей), дані про розташування села, дату трагедії, виконавців злочину з боку окупантів, кількість населення села та кількість жертв каральної акції, іншу інформацію, що має істотне значення для увічнення пам'яті безневинних жертв нацизму. Будемо вдячні і за інформацію про дату заснування села, наявність пам'ятників (інших меморіальних споруд) у  пам'ять про жертви трагедії воєнних часів, а також посилання на джерела наданої інформації.

Зі свого боку, Інститут належно відзначить у виданні тих, хто надав посильну допомогу у вшануванні пам'яті про знищені села України, адже на сьогодні, на жаль, відсутні точні дані  навіть про їх кількість.
Соборною працею над цією шляхетною справою ми віддамо данину нашої світлої пам'яті невинно убієнним предкам, вшануємо жертв лихоліття на Українській землі.
 
Відомості просимо надсилати на адресу: ksm@memory.gov.ua,
або поштою: 01021,  м. Київ, вул. Липська, 16. Контактні телефони: (044) 281-08 92, 281-08 -88.
 

 
З повагою й сподіваннями на співпрацю
 
Дирекція і науковий колектив Українського інституту національної пам'яті

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.