Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 02:47:42

Валерій Куліч: "Сільське господарство має бути технологічним. Іншого шляху немає"

01.02.2016   09:07Агенцiя

Нарада-навчання з застосування новітніх наукових розробок і технологій підприємствами сільськогосподарської галузі та фінансування посівної кампанії в області було проведено 28 січня.

Організаторами виступили Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації та Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України.

Із вступним словом до учасників зустрічі звернувся голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, який до початку роботи у сферах законодавчої та виконавчої влади багато років присвятив саме розвитку сільського господарства на Чернігівщині. «Успішним сільськогосподарське підприємство може бути лише за умови ефективного і технологічного виробництва. Проаналізувавши сільськогосподарський ринок Чернігівщини, ми однозначно стверджуємо – найкращі результати і позитивна динаміка розвитку в тих підприємств, які вкладають кошти в технології. Це закономірно, бо сільськогосподарській галузі притаманна циклічність: ціни на зернові й продукти тваринництва формуються ринком і залежать від багатьох чинників. Наприклад, кукурудза ще три роки тому коштувала 320 доларів за тонну, а сьогодні – 140 – 150. І щоб не мати у цей час збитків, треба інвестувати у ефективність господарства: тільки коли ви оснаститеся технологіями, мінімізуєте людський чинник у виробництві, тоді ви матимете економіку, а якщо, перепрошую, длубатись у землі старими способами – підприємства матимуть дохід тільки на піках цін, а решту часу буде збитковим», – звернувся до аграріїв голова Чернігівської ОДА.

«Тому ми сьогодні й зібралися, щоб агровиробники області ознайомилися з тим, які розробки і технології пропонує наш місцевий науковий інститут. Порівнюючи його послуги з тими, які пропонують більшість закордонних компаній, із впевненістю можу сказати: багато в чому вітчизняна наука попереду, і її здобутки дають переконливі практичні результати, які допомагають вести ефективне і природоощадне господарювання. І тому є безліч прикладів», – наголосив Валерій Куліч, задаючи тон нараді.

З озвученим погодився й директор ІСМАВ НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН Віталій Волкогон. «В авангарді нашого інституту наукові розробки як у рослинництві, так і в тваринництві. Мікробіологічні препарати мають конкретний економічний ефект: збільшення врожайності й поліпшення якості зерна, підвищення якості й терміну збереження кормів», – зазначив Віталій Волкогон.

У цьому переконані й сільгоспвиробники, які вже протягом декількох років використовують напрацювання колективу інституту в своїх господарствах. Вони поділилися досвідом упровадження у виробництво препаратів інституту й розповіли про вигоди від їх використання. Зокрема спеціаліст ТОВ «Пьотінгер Україна» Сергій Бородій розповів про впровадження підприємством високопродуктивної технології заготівлі грубих кормів. Використання наукових розробок інституту дало змогу підвищити якість корму і, як наслідок, ефективність господарювання. До речі, за інформацією заступника директора Департаменту агропромислового розвитку Олега Крапивного, лише через недостатню якість корму – проблему, розв’язання якої має Інститут сільскогоподарської мікробіології – підприємства області недоотримають близько 191 млн. грн.

Підсумовуючи зустріч, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Хоботня наголосив: щоб сільськогосподарська продукція була високорентабельна і могла конкурувати на ринку, необхідно удосконалювати функціонування всіх основних процесів виробництва, а це неможливо без науки.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини