Нові напрямки роботи головного управління юстиції у Чернігівській області
27 березня відбулося чергове засідання прес-клубу “Ділове слово”, у якому взяли участь начальник головного управління юстиції у Чернігівській області Олександр Карнабеда та його заступник Володимир Бобруйко.

Олександр Карнабеда ознайомив представників засобів масової інформації з новими напрямками роботи головного управління юстиції у Чернігівській області. За його словами, управління виконує функції з реалізації державної правової політики, державної політики з питань банкрутства, державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності.
На відповідні структурні підрозділи головного управління юстиції в Чернігівській області, що займаються питаннями банкрутства, покладено такі завдання:
– створення організаційних, економічних та інших умов, необхідних для реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом;
– аналіз стану додержання та виконання законодавства з питань банкрутства та у сфері ліцензування господарської діяльності арбітражних керуючих;
– аналіз та узагальнення інформації про хід провадження справи, про банкрутство державних підприємств та підприємств у статутному фонді яких частка державної власності перевищує 25 відсотків;
– організація проведення експертизи фінансового становища підприємств; внесення пропозицій до господарському суду щодо кандидатури арбітражних керуючих; контроль за додержанням арбітражними керуючими ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих;
– формування єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; видача довідок про відсутність рішення щодо порушення проти суб’єкта господарювання справи про банкрутство чи визнання його в установленому порядку банкрутом (цього року видано 80 довідок).
В І кварталі 2012 року заплановано 9 планових перевірок додержання арбітражними керуючими ліцензійних умов, 8 з яких вже здійснено. За цей же період проведено 3 позапланові перевірки за зверненнями, в результаті – виявлено 22 порушення ліцензійних умов.
Щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, то основна новація полягає в тому, що з 1 січня 2013 року визначення і підтвердження фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно буде здійснюватися через органи державної влади, а не через бюро технічної інвентаризації. Це дозволить виправити існуючі недоліки, що були при реєстрації операцій з майном, а також пришвидшить процес надання інформації на запити.
За словами Олександра Карнабеди, ця система вже створена і може працювати.
Функція державного нагляду за дотриманням законодавства з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців включає в себе здійснення нагляду за дотриманням законодавства у цій сфері. В 2012 році заплановано провести 10 перевірок державних реєстраторів. На сьогодні перевірили 2-х державних реєстраторів в рамках запланованих заходів та 5 – позапланово.
Володимир Бобруйко поінформував про порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги. Поки що громадянам у громадських приймальнях та виїзних консультативних центрах надається первинна безоплатна правова допомога, що охоплює такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (окрім процесуальних).
Вторинна безоплатна правова допомога включатиме захист від обвинувачення, здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складання документів процесуального характеру.
Наразі триває робота по створенню центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розроблено механізм організації і проведення конкурсу з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).