Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 05:53:10

Новий Регламент чернігівської ради: депутати таки залишили собі можливість ухвалити рішення без оприлюднення і обговорення

29.12.2015   15:59Агенцiя

Під час другої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання 28 грудня депутати затвердили Регламент роботи ради.

На початку планерного засідання представники громадської коаліції «Прозорі ради» роздали кожному депутату листівку в якій розкриваються основні засади  антикорупційного законодавства, які мають бути закріплені в Регламенті. Як то вільний доступ громадян на засідання різних органів Ради, завчасне  оприлюднення проектів рішень, ухвалених рішень та іншої документації, що є в розпорядженні ради.

За оцінкою представників  громадської коаліції «Прозорі ради» ухвалений Регламент є набагато прогресивніший та «прозоріший» ніж у  «попередників».  До нового Регламенту увійшли більшість пропозицій щодо виконання антикорупційного законодавства на яких наполягали громадські експерти.

Так публічність роботи всіх органів чернігівської ради, наприклад, гарантується ось таким пунктом: Пленарні засідання Ради, засідання постійних комісій та виконавчого органу Ради є відкритими, гласними і публічними, крім випадків, передбачених законами України… Гласність і публічність роботи Ради реалізується шляхом забезпечення вільного доступу до засідань Ради»

Також після ухвалення цього Регламенту на сайті ради влада має розміщувати всі проекти  рішень та ухваленні рішення, а також розміщення результатів голосувань засідань Ради, стенограми та протоколів засідань Ради та іншу інформацію.  Також буде докладна інформація про діяльність кожного депутата,  яка включатиме автобіографії, декларації про доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру, дні і місце прийому, контакти для листування звичайною, електронною поштою та телефонного зв’язку, а також інформацію про помічників-консультантів депутатів (прізвище, ім'я, по-батькові), розміщення інформації про особисте відвідування пленарних засідань та засідань постійних депутатських комісій депутатами Ради.

Головним суттєвим пунктом, що несе загрозу громадські експерти вважають норму, яка дає право депутатам вносити проекти рішення на розгляд в день проведення пленарного засідання, без попереднього оприлюднення.
 
Це частина 4 статті 24, що звучить так: «Невідкладні питання у виняткових випадках можуть бути внесені в день пленарного засідання Ради виключно за рішенням Ради». Тобто будь яке питання, може бути внесене на розгляд без попереднього обговорення, якщо його «невідкладним» порахує більшість депутатів. Таким чином це дає поле для можливих зловживань. Громадські експерти з коаліції «Прозорі ради» пропонували чітко обмежити перелік питань, які слід вважати «невідкладними», наприклад техногенні катастрофи, надзвичайні ситуації які виникають в місті та подібні.

На цій же сесії  поспіхом і без належного оприлюднення і обговорення було затверджене Положення про постійні комісії Чернігівської міської ради. Наприклад проект Регламенту  ради опрацьовувала спільна робоча група протягом кількох тижнів, а потім ще на самому пленарному засіданні депутати кілька годин вносили правки. А Положення про постійні комісії ухвалили фактично без обговорення, на основі аналогічного положення депутатського корпусу попереднього скликання. Відповідно цей документ містить низку ретроградних норм про обмеження доступу громадян на засідання постійних комісій чернігівської ради. Наприклад, Положення дає можливість комісії  ухвалити рішення про проведення закритого засідання, не допустивши представників  ЗМІ та громадськості.

Крім того депутати вирішили, що Регламент Виконавчого комітету ради  буде затверджуватися самим Виконкомом, а не радо, як пропонувалося. Відзначимо, що це також важливий документ, який зокрема, врегульовує питання доступу на засідання Виконавчого комітету ради, порядок оприлюднення проектів рішень і самих рішень а також протоколів засідань.

Довідково: у квітні 2015 року стартував проект «Здійснення адвокасі кампанії з імплементації нового антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування», який охопив Вінницьку, Запорізьку, Одеську, Чернігівську та Івано-Франківську області.

Мета проекту полягає у підвищенні прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування у 5 регіонах України, що призведе до зменшення корупційних ризиків в їх роботі та забезпечить реалізацію права громадян на контроль влади.
Для досягнення мети проекту було створено коаліцію «Прозорі ради», до якої увійшли представники регіональних громадських організацій.

Проектом охоплено  40 органів місцевої влади, серед яких 8 в Чернігівській   області. (Чернігівська обласна рада, Чернігівська міська рада, Ніжинська міська рада, Прилуцька міська рада, Новгород-Сіверська міська рада, Носовська міська рада, Менська міська рада, Городнянська міська рада) . В Чернігівській області представниками  коаліції є Сергій Старченко та Павло Пущенко.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини