Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 липня, 02:08:13

До проекту Регламенту Чернігівської міської ради включили більшість пропозицій громадських експертів

28.12.2015   08:44

Першим питанням порядку денного другої сесії Чернігівської міської ради сього скликання, що має розпочатися 28 грудня, є питання затвердження Регламенту.

Без затвердження Регламенту ради фактично не можливо далі рухати роботу органу місцевого самоврядування. Адже саме цей документ визначає структуру та повноваження окремих гілок влади нового складу ради.

Тож останні й перед сесією тиждень робоча група в міській раді щодня  проводила спільні засідання, розроблюючи проект Регламенту. До складу робочої групи, яка напрацьовувала проект Регламенту офіційно  були включені представники не лише фракцій міської ради, а й  громадськість, зокрема, член громадської коаліції «Прозорі ради» Павло Пущенко.

Також треба відзначити, що за основу проекту Регламенту Чернігівської міської ради були взяті напрацювання громадських експертів ,  а саме проект типового Регламенту розроблений  громадською організацією «Інститут політичної освіти». В проект нового Регламенту увійшли більшість пропозицій щодо виконання антикорупційного законодавства на яких наполягали громадські експерти.

Так публічність роботи всіх органів чернігівської ради, наприклад, гарантується ось таким пунктом : Пленарні засідання Ради, засідання постійних комісій, а також тимчасових контрольних, інших комісій та виконавчого органу Ради є відкритими, гласними і публічними, крім випадків, передбачених законами України… Гласність і публічність роботи Ради реалізується шляхом забезпечення вільного доступу до засідань Ради»

Також після ухвалення цього Регламену на сайті ради влада має розміщувати   всі проекти  рішень та ухваленні рішення, а також розміщення результатів голосувань засідань Ради, стенограми та протоколів засідань Ради та іншу інформацію. Також буде докладна інформація про діяльність кожного депутата, яка включатиме автобіографії, декларації про доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру, дні і місце прийому, контакти для листування звичайною, електронною поштою та телефонного зв’язку, а також інформацію про помічників-консультантів депутатів (прізвище, ім'я, по-батькові), розміщення інформації про особисте відвідування пленарних засідань та засідань постійних депутатських комісій депутатами Ради.

Головним суттєвим пунктом, що несе загрозу громадські експерти вважають норму, яка дає право депутатам вносити проекти рішення на розгляд в день проведення пленарного засідання, без попереднього оприлюднення.

Це частина 4 статті 24, що звучить так: «Невідкладні питання у виняткових випадках можуть бути внесені в день пленарного засідання Ради виключно за рішенням Ради». Тобто будь яке питання, може бути внесене на розгляд без попереднього обговорення, якщо його «невідкладним» порахує більшість депутатів. Таким чином це дає поле для можливих зловживань. Громадські експерти з коаліції «Прозорі ради», наприклад, пропонували чітко обмежити перелік питань, які слід вважати «невідкладними», наприклад техногенні катастрофи, надзвичайні ситуації які виникають в місті та подібні.


З повним текстом проекту можна ознайомитися за посиланням http://www.chernigiv-rada.gov.ua/project/rada/7523 

Наразі головне, щоб депутати під час розгляду на пленарному засіданні 28 грудня не почали вилучати демократичні та прогресивні норми нового проекту Регламенту Чернігівської міської ради.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках поліцейські затримали причетного до збуту наркотиків 17:36

Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького райвідділу задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених мешканцем Прилук. Торгівця наркотиками затримано.

Суб’єкти господарювання, які розмістили ВПО, можуть звертатись до сервісних центрів ПФУ для отримання компенсації за спожиті комунальні послуги 17:13

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 “Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб” передбачено можливість компенсації витрат за спожиті комунальні послуги, у тому числі суб’єктам господарювання, якщо житлові приміщення надаються ними безоплатно для проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини тримав у заручниках 369 цивільних людей 16:42

Завдяки доказовій базі Служби безпеки 12 років тюремного ув’язнення заочно отримав ще один рашист, який вчиняв воєнні злочини під час окупації частини Чернігівської області.

ГУ ДПС у Чернігівській області: Про результати контрольно - перевірочної роботи податкового аудиту за I півріччя 2025 року 16:01

Протягом січня-червня поточного року підрозділами управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено 857 перевірок, результати яких узгоджені, в тому числі: 19 документальних планових перевірок, 110 документальні позапланові перевірки, 728 фактичних перевірок.

Освіта без бар’єрів: у Тупичівській громаді створюють безпечний, комфортний і доступний простір для школярів 15:40

Роботи з реконструкції харчоблоку Тупичівського ліцею вже на завершальній стадії – до першого вересня планується відкриття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини