Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 02:51:49

Міжрегіональна веб-конференція “Вивчення кращих управлінських практик та обмін успішним регіональним досвідом органів місцевого самоврядування”

24.03.2012   10:41

“Територіальна громада – то живий організм. Його життя значною мірою залежить від того, як швидко ми зможемо зорієнтуватися у світі що змінився, як працюватиме голова, чи розумітимуть і підтримуватимуть його ініціативи земляки”, – таку думку висловив Старунський сільський голова Богородчанського району Івано-Франківської області Іван Мосюк під час міжрегіональної веб-конференції “Вивчення кращих управлінських практик та обмін успішним регіональним досвідом органів місцевого самоврядування”. Привели її три центри перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів – Чернігівський, Миколаївський та Івано-Франківський для голів територіальних громад, що нині є слухачами закладів.

В роботі віртуального “круглого столу” взяли участь керуючий справами виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Сергій Фесенко, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій, в.о. начальника головного управління економіки Миколаївської облдержадміністрації Михайло Тульський, сільські голови, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій.

Колеги зустрілися в такий спосіб для обміну успішними практиками, що існують у різних регіонах України, насамперед із такого важливого напряму як реалізація проектів місцевого розвитку, а саме облаштування водогонів, ФАПів, будинків творчості, туристичних центрів, застосування енергозберігаючих технологій, розвитку зеленого туризму, вирішення соціальних проблем та багато іншого корисного. Як з’ясувалося, минулого року Івано-Франківська область зайняла перше місце щодо обсягів залучених коштів за конкурсами Фонду сприяння місцевого самоврядування України, а Миколаївська – за кількість поданих проектів. Більше того, за весь час існування такої форми роботи половина територіальних громад Прикарпаття в різні роки подавали свої проекти, лише минулого року – 48, 11 з них виявилися успішними. Чернігівщина минулого року виграла п’ять таких проектів.

Наголошувалося й на існуючих проблемах, насамперед, пов’язаних з тим, що місцеві органи влади мають забезпечити свою частку у співфінансуванні проектів, а також кадровому потенціалі та його можливостях. Промовці від областей зазначали – крім державних є ще міжнародні кошти: проекти ПРООН, Європейського Союзу. Треба вчитися залучати їх, розширяти наявне коло, а головне – бажати працювати і не боятися нового напряму роботи. Більше того, обласна та районі влади можуть започатковувати власні конкурси – такі приклади наводилися.


Веб-конферецнія тривала вдвічі більше запланованого часу. Її учасники прийшли до висновку про необхідність продовження діалогу та обміну між органами місцевого самоврядування різних регіонів України для поєднання їх зусиль з питань місцевого розвитку.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини