В Чернігівській області буде проведено моніторинг результатів реформи законодавства про місцеві вибори
Громадські експерти дослідять роботу депутатів місцевих рад та на основі отриманих результатів підготують свої рекомендації та пропозиції до національного законодавства.

У Волинській, Донецькій, Закарпатській, Херсонській та Чернігівській областях розпочинається реалізація проекту “Рік після виборів: моніторинг результатів реформи законодавства України про місцеві вибори”. В кожному регіоні моніторинг буде охоплювати три місцеві ради (обласну раду, міську раду обласного центру, міську раду райцентру) зі складу яких, на основі випадкової вибірки, буде визначено депутатів – об’єктів дослідження.
Період, що минув від місцевих виборів, дає можливість провести оцінку результатів місцевої виборчої реформи. Це особливо актуально в переддень застосування змішаної системи виборів й на національному рівні.
Ключові питання, заради яких наче б то відбулося реформування законодавства про місцеві вибори – це необхідність забезпечити представництво громадян України у органах місцевого самоврядування, поєднати персональну відповідальність депутатів та потужний потенціал політичних партій, таким чином, щоб місцеві ради були спроможні вирішувати актуальні, поточні проблеми, які виникають на місцевому рівні, в інтересах територіальних громад, а також посилити зв’язок депутатів з виборцями.
За результатами проекту буде оцінено відповідність результатів реформи законодавства про місцеві вибори 2010 року заявленим попередньо очікуванням. Також в рамках проекту планується дослідити наскільки зміни виборчої системи на місцевих виборах вплинули на рівень виконання депутатами закону “Про статус депутатів місцевих рад”.
Довідково:
Проект реалізовується Луцькою міською громадською організацією “Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу” спільно з Лабораторією законодавчих ініціатив в партнерстві з організаціями-учасницями Мережі підтримки реформ за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.
Участь в реалізації проекту беруть:
– Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень (Чернігів);
– Донецька обласна організація ВГО “Комітет виборців України”;
– Карпатське Агентство Прав Людини “ВЕСТЕД” (Ужгород);
– Херсонська обласна організація ВГО “Комітет виборців України”.
Детальнішу інформацію про проект можна отримати в національного координатора проекту Андрія Когута, 063 617 97 05, andriy@kohut.in.ua, або ж в регіонального координатора проекту у Чернігівській області Романенка Євгенія, 068 386 60 54, info@pfirs.org.
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.