Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:06:31

У другому турі треба вигравати чесно, - політологи

03.11.2015   06:52Агенцiя

2 листопада у прес-центрі «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» відбувся брифінг на тему «Виборчі перегони та їх реалії». У заході взяли участь відомі українські політологи Володимир Цибулько та Олексій Голобуцький.

Тиждень тому 25 жовтня в Україні відбулися вибори до місцевих рад різних рівнів, а також вибори міських голів. У містах з населенням більше 90 тисяч мешканців, якщо жоден з кандидатів на посаду міського голови не набрав більше 50%, то вибори відбуваються у два тури. Політолог Володимир Цибулько прокоментував це так: «Обираємо міських голів великих міст, як Президента, у два тури. У Польщі посада мера міста так і називається Президент міста».
 
За його словами новий закон про місцеві вибори фактично перевів статус міських голів  з господарників у формат політиків. У ряді міст 25 жовтня відбулися досить цікаві сценарії. Є міста, де у другий тур вийшли абсолютно нові люди. Наприклад, у Івано-Франківську у другому турі змагатимуться Ігор Насалик і представник «Свободи» Руслан Марцінків, усунувши від боротьби діючого міського голову. А є міста з іншим сценарієм, де у другому турі  за перше місце будуть боротися діючий міський голова і його опонент. «У Чернігові ми спостерігаємо протистояння минулого і майбутнього, різних стилів управління, різних цінностей, а також формування образу міста, як перспективного чи неперспективного», - зазначив Володимир Цибулько.

На його думку сьогодні постає питання «чи готова влада зі старим керівництвом, з дуже звичними обличчями у міській раді запропонувати новий сценарій розвитку Чернігова чи потрібні нові обличчя?» Чи містяни отримають конфліктну міську владу? Політолог переконаний, що міста, які потрапляють в подібні ситуації, дуже швидко втрачають в плані перспективного розвитку. «Ми зараз на порозі або консервації місцевого кланового переділу у Чернігові, або на порозі абсолютної зміни внутрішніх балансів, зміни політичної еліти в місті. І очевидно, зміни структури економіки на користь більш високотехнологічної та ефективної», - вважає Володимир Цибулько.

На його думку місто мало можливість розвиватися досить динамічно, але дійсність наводить смуток: Чернігів входить у п’ятірку міст з найвищими тарифами, а за рівнем заробітної плати та доходів населення у п’ятірку найбідніших міст. «Це та ситуація, яка ставить громаду Чернігова перед вибором або консервувати цю ситуацію, або змінити її та реалізувати інші сценарії, за яких будуть сформовані більш конкурентні умови для бізнесу та життя громади», - переконаний В.Цибулько. На думку політолога можливості Чернігова та області використовуються в середньому на тридцять відсотків.

За словами експертів місцеві вибори – це вибори дуже осмислені. Під час загальнонаціональної виборчої кампанії дуже легко повірити у шквал агітаційної реклами, особливо з телеекрану. І зробити вибір. А місцеві вибори – це вибори досвіду. Особливо за новим законом: політична сила мала б привести свого виборця на дільницю за руку.

Виборчі кампанії чистими не бувають. І кожного разу всі експерти, громадські спостерігачі заявляють про те, що вибори були брудними. Політтехнолог Олексій Голобуцький прокоментував це так: «Ми постійно чуємо оцінки кожної виборчої кампанії, що це була найбільш брудна виборча кампанія. Але ця кампанія так само брудна і така ж нечиста як і всі попередні».

За його словами у Чернігові звичайна виборча кампанія, коли є два конкуренти – діючий мер і політик. Сценарій боротьби двох основних конкурентів експерт описав наступним чином. В першу чергу, з боку діючого міського голови виборцю вбивається в голову, що будь-які зміни, то є найгірший хід розвитку міста. Далі за рахунок чорного піару доводять виборцю, що опонент міського голови - це чужа людина, навішують на неї різноманітні «ярлики». І в певний момент відбувається банальний примітивний підкуп виборців. «Наприклад, у Чернігові це роздача так званої «соціальної допомоги» з місцевого бюджету. Нічого оригінального ні діючий мер, ні влада не придумали, - це відбувається по всій країні», - наголосив О.Голобуцький.

На думку політтехнолога другий тур виборів у всіх містах буде відбуватися наче під мікроскопом, до цих подій буде прикута увага як експертів так і спостерігачів, журналістів, тощо. Тому ті моменти, які «зіграли» у першому турі, у другому застосовувати буде набагато складніше. «У другому турі потрібно вигравати чесно», - переконаний Олексій Голобуцький.

На думку експертів другий тур виборів міського голови стане таким собі лакмусовим папірцем для громади Чернігова. Чи чернігівці згодні «законсервуватися» і чекати змін в усій країні, чи вони готові змінити життя на краще і стати таким прогресивним містом як Вінниця, Львів чи Івано-Франківськ?

Прес-центр «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина»

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.