Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 червня, 09:39:48

Прокуратура роз’яснює порядок захисту прав та інтересів суб’єктів виборчого права

14.10.2015   12:45Агенцiя

У державі триває виборчий процес і 25 жовтня 2015 року відбудуться вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Забезпечення законності проведення місцевих виборів є однією з першочергових завдань органів влади та правоохоронців регіону.

Слід звернути увагу, що відповідно до положень Законів України «Про місцеві вибори», «Про Центральну виборчу комісію» організацію підготовки і проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, контроль за додержанням вимог законодавства про вибори, реалізацію і захист виборчих прав забезпечує Центральна виборча комісія.

Контроль за додержанням законодавства про вибори на відповідних територіях здійснюють територіальні та дільничні виборчі комісії.

Згідно з ч. 5 ст. 3 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» та   ч. 17 ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори» ніхто не має права втручатися в діяльність виборчих комісій, крім випадків, передбачених законом.

Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час проведення місцевих виборів визначено розділом ХІІІ Закону України «Про місцеві вибори». Всі без винятку скарги, що стосуються цього процесу, підлягають розгляду на засіданні відповідної виборчої комісії або судом.

Участь органів прокуратури в розгляді скарг про порушення виборчого законодавства регламентовано ч. 8 ст. 97 Закону України «Про місцеві вибори». Правоохоронні органи перевіряють викладені у скарзі обставини лише за зверненням виборчої комісії. У разі наявності підстав вживають заходи до припинення порушення законодавства у дводенний строк з дня отримання звернення. А якщо таке звернення отримано ними менш як за три дні до дня голосування, у день голосування чи наступного за ним дня – невідкладно.

Органи прокуратури не уповноважені здійснювати нагляд, представництво інтересів громадян або держави з питань додержання виборчого законодавства. Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» не допускається здійснення прокурором представництва в суді у правовідносинах, пов’язаних із виборчим процесом, створенням та діяльністю політичних партій.

Прес-служба Прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Увага! Антитерористичні навчання

Увага! Антитерористичні навчання 09:21

24 червня Антитерористичний центр при Службі безпеки України в Чернігівської області проведе планові тактико-спеціальні антитерористичні навчання.

Прокуратурою повідомлено про підозру сільському голові за фактом службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки

Прокуратурою повідомлено про підозру сільському голові за фактом службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки 09:09

За дорученням керівника Чернігівської обласної прокуратури прокурором у кримінальному провадженні вручено письмове повідомлення про підозру 59-річному колишньому сільському голові у складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки.

Врятовано чоловіка який тонув

Врятовано чоловіка який тонув 09:02

22 червня о 18:10 у Прилуках на р. Удай працівниками Прилуцької водолазно-рятувальної станції врятовано з води 32-річного чоловіка, який ледь не потонув.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 червня травня по 8:00 24 червня 2021 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини