Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 02:51:01

Прес-центр "Місцеві вибори-2015. Чернігівщина" розпочав свою роботу із зустрічі експертів

26.08.2015   23:14Агенцiя

26 серпня у прес-центрі "Місцеві вибори-2015. Чернігівщина" відбулося експертне обговорення "Суспільно-політична ситуація на Чернігівщині на початку виборчої кампанії".

Експерти, журналісти та представники політичних партій з’ясовували чи спрацює закон "Про місцеві вибори", якою є політична мапа Чернігівщини на початку місцевих виборів та дискутували щодо рейтингів місцевих політичних сил та які вимоги мають ставити виборець до кандидатів в депутати місцевих рад.

 

Політичний оглядач Юрій Паперний зазначив, що новий закон про місцеві вибори об’єднав у собі три системи: мажоритарну, вибори мерів в два тури і пропорційну система з відкритими списками.  На його думку новий закон додав роботи для дільничних комісій, адже вони спочатку рахуватимуть бюлетені для визначення переможців перегонів, які долають 5% бар’єр, а потім у їх списках визначатимуть обраних депутатів районних та міських рад. 

«Говорити про успішну кампанію можна лише тим політичним силам, які на сьогодні гарантовано мають свої 5%. Для політичних сил, які активізуються лише напередодні виборів, виникає дуже велика проблема для перемоги кандидатів у районні, міські та обласні ради, - сказав Юрій Паперний. - І знову ж таки славетні 5% дають гарантований результат лише кандидату, який є першим у списку. Решта – будуть конкурувати між собою. Буде жорстка боротьба і за деяких умов найбільшими ворогами будуть свої».

Серед позитивних моментів нового закону експерт назвав можливість відкликання партією депутата, хоча механізм ще не є чітко прописаним у документі.

За словами директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА Андрія Подорвана в області зареєстровано 234 політичних партії, з них 5 за останні роки знято з реєстрації з різних причин.

- Взагалі, в області працюють 229 політичні партії. Сплеск реєстрації політичних партій в області почався з 1 січня 2015 року. Протягом 8 місяців було зареєстровано 35 обласні організації політичних партій. Серед них трапляються доволі цікаві назви. Наприклад, політична організація партії Блока  Дарта Вейдера, - сказав Андрій Федорович.

В області існує 9184 первинних організації політичних партій і з них тільки третина мають статус юридичної особи.  Проте незважаючи на таку значну кількість партійних осередків в області, основна політична активність партій зосереджена в обласному центрі та великих містах.

Під час обговорення були оприлюднені результати соціологічного дослідження «Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень», яке проводилося з 15 по 20 серпня у Чернігові. Всього було опитано 820 мешканців міста.  За результатами опитування на вибори збираються йти майже 70% респондентів, з них 31,5% точно впевнені у цьому.

Якби вибори відбували у найближчу неділю, то 5% бар’єр долають партії: Солідарність, Радикальна партія Ляшка, Батьківщина, Самопоміч, Демократичний Альянс та Опозиційний блок. На межі бар’єру знаходяться такі політичні сили як УКРОП та Правий сектор. Цікаво, що не визначилися зі своїм вибором лише п’ята частина опитаних або 22,3%. Чернігівці переконані, що при виборі треба орієнтуватися на особисті та ділові якості висуванця від політичної сили – 57,7% і лише 28,3% вважають, що треба орієнтуватися на політичну силу саму по собі.

За результатами опитування, якби вибори міського голови у Чернігові відбулися найближчої неділі, то лідером перегонів став би Владислав Атрошенко, йому віддали перевагу третина опитаних або 33,2%, друге місце у Ігоря Андрійченка – 13,8% і третє у Олександра Соколова – 10,7%.

На думку керівника Чернігівського політклубу Олександра Рися зараз політичним партіям потрібно проводити широку інформаційну кампанію серед виборців, пояснюючи їм тонкощі нового закону про місцеві вибори, а також проводити мобілізацію своїх прихильників. На його думку позитивним в законі є те, що не можна гарантувати місце у списку, тому продаж місць не є актуальним і кандидатам доведеться реально працювати з виборцями. 

Також на думку Олександра Рися новий закон про вибори може викликати певний кадровий голод серед партій, бо до місцевих рад потрібно виставити багато людей. Експерт радить тим, хто думає до якої партії приєднатися, вибирати середні партії, на його думку, там буде нижча конкуренція серед кандидатів і більше шансів отримати депутатство. 

На думку Андрія Кужеля в області ще не почалися політичні баталії, а тому за два місяці картина місцевого політикуму суттєво зміниться:  в області ще не розпочали роботу такі проекти, як «Наш край», Аграрна партія України, «Рідне місто», тощо. Також експерт не погодився із думкою про «кадровий голод» у великих рейтингових партій, він вважає, що ці партії вже давно заповнили свої ряди і сформували актив.

Політолог Віктор Вінниченко вважає, що важливо робити акцент не на рейтингах партій, а на питанні «Що виборець отримає в результаті виборів?» На його думку питання якості нових рад залишається відкритим. На сьогодні зрозуміло одне, що ці ради будуть більш політизованими, а от чи працьовитішими? «Потрібно робити акценти на професійних якостях обранців, а не займатися політикою»,  - вважає експерт.

Депутат міської ради В’ячеслав Лебідь висловив сподівання, що відбудеться суттєве оновлення депутатського складу, що воно буде якісним і на користь громади. Але тут на його думку буде багато що залежати від громади та її позиції.  «Адже саме громада обирає собі людей, які будуть вирішувати долю міста. І потрібно оцінювати ділові якості, готовність кандидата працювати на благо суспільства і що людина вже зробила», - наголосив пан Лебідь.

Політичний експерт Сергій Соломаха вважає, що саме на місцевих виборах відбувається переформування реальної політики, яка є у державі. На його думку найбільшою загрозою цих виборів є кадрове питання, бо знайти 16-18 тисяч мешканців області, щоб вони працювали в дільничних виборчих комісіях, на сьогодні буде дуже важко.

 

"Чернігівський монітор"

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини