Заява-звернення фахівців-екологів до Соколова, щодо Кордівки. ДОКУМЕНТ
Чернігівському міському голові Соколову О.В. Депутатам Чернігівської міської ради шостого скликання

Шановний Олександре Володимировичу!
Шановні депутати!
У зв’язку із знищенням дерев та початком будівельних робіт на території Кордівки Громадська організація «Об’єднання фахівців-екологів ′МАРЕ ЛІБЕРУМ′» звертається до Вас із проханням врахувати нашу думку.
Ми виступаємо проти знищення зелених насаджень і забудови території Кордівки, тому що:
1. Річка Десна – остання велика рівнинна річка України, яка є слабкозарегульованою і зберегла у природному стані заплаву. Завдяки природному гідрологічному режиму, на значній частині протяжності Десни, заплава утворює потужний водно-болотний комплекс зі значним біологічним різноманіттям. Її заплавні лісові фітоценози відрізняються своєрідністю і унікальністю. Ці ліси хоча і займають відносно невелику площу проте виконують надзвичайно важливі багатогранні еколого-захисні (руслостабілізуючі, кольматуючі, грунтозахисні, водоохоронні, рекреаційні та інші) функції. За висновками науковців господарську діяльність у заплавах необхідно спрямовувати на максимальне залісення смуги меандрування, а порушення заплавних територій негативно відбивається на екологічному стані річки.
2. Науковцями-ботаніками було вивчено стан фіторізноманіття урочища Кордівка та зроблено висновок про важливість цієї території в розробленій схемі регіональної екомережі Чернігівської області, і необхідності надати статус ботанічного заказника загальнодержавного статусу для збереження від антропогенного тиску міста Чернігова, в тому числі несанкціонованої та злочинної забудови і вирубування окремих ділянок. Наукове обґрунтування щодо створення об’єкта природно-заповідного фонду на даній території урочища Кордівка було передано авторами до Держуправління охорони навколишнього середовища в Чернігівській області.
3. Територія де планується знищення лісу та зведення будівель входить до Деснянського екологічного коридору та має увійти до Національного природного парку «Подесіння», ініціативу створення якого підтримано Указом Президента України № 1129/2008 від 1 грудня 2008 р. "Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів".
Слід пам’ятати, що життєвому циклу річкових екосистем притаманні періодичність маловодних та багатоводних періодів. В багатоводний період територія Кордівки навесні повністю затоплюється водою. І будівництво на цій території змінить умови природного пропуску води паводків.
Тому на виконання наведених актів, враховуючи обґрунтування науковців, погляд екологів та з думкою про майбутнє, просимо зберегти заплавне урочище Кордівка.
Останні новини Чернігівщини
У коледжі й профтехи області почала надходити комп’ютерна техніка від Латвії 12:37
Традиційно передачу обладнання забезпечили представники асоціації «Brunotava», що є надійним та постійним партнером Чернігівщини другий рік поспіль.

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади 12:17
В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області проведено чергову робочу зустріч з керівництвом Ріпкинської селищної територіальної громади щодо обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету цієї громади. Дослідженням охоплено період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи 12:15
До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття спрямовано понад 42 млн грн.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 5 пожеж.
На Конгресових слуханнях Чернігівщина поділилася досвідом просторового планування в громадах 12:12
Представники Чернігівщини онлайн доєдналися до Конгресових слухань. Цього разу мова йшла про просторове планування в територіальних громадах. Це ключовий інструмент управління розвитком територій громад.