У Чернігові обговорили проблеми енергозбереження та створення ОСББ
У Раді регіонального розвитку, за ініціативи Сергія Березенка, відбувся круглий стіл, присвячений проблемам житлово-комунального господарства у Чернігові.

За доброю традицією експерти, голови ОСББ, представники Ради регіонального розвитку області та фонду Андрія Дереземлі оговорили найболючіші питання, які на сьогодні є у житлово-комунальному господарстві нашого міста.
Однією з головних тем круглого столу стало обговорення використання енергозберігаючих та енергоефективних технологій. За словами члена правління ОСББ «Сузір’я 70» Сергія Гаруса, шлях до енергозбереження розпочинається зі встановлення в будинку теплового лічильника. На його думку це дає змогу платити жителям будинку виключно за те тепло, яке вони використали для опалення свого помешкання. – Лічильник – це крок номер один. Далі можемо говорити про утеплення стін, вікон, горищ, дахів. Сукупність оцих заходів приводить до енергоефективності та, як наслідок, суттєвої економії коштів за комунальні послуги, - переконаний Сергій Гарус.
Як пояснив Іван Лисенко, заступник голови правління ОСББ «Бостон», їхній будинок почав використовувати енергозберігаючі технології у 2011 році. Це дозволяє економити 155 тисяч гривен на рік, приблизно по 1000 гривень на квартиру. Зекономлені кошти можна використовувати на інші цілі. За його словами, сьогодні в будинку реалізовується програма по переходу на енергозберігаючі лампочки, що дозволить скоротити витрати на електроенергію на 50%.
За словами Максима Конашевича, голови ОСББ «Реконструкція», усі ОСББ в Чернігові зараз роблять енергопаспорти своїх будинків, згідно яких визначають власну програму енергозбереження. Це дозволить суттєво економити кошти людям. Саме комплексний підхід дає можливість вирішувати найскладніші проблеми будинків. – Люди самі вирішують, як їм витрачати кошти на власний будинок, - пояснив Максим Конашевич.
Учасники залишилися задоволеними від ідеї проведення подібних круглих столів, адже тут обговорюються важливі теми, шукаються вирішення актуальних проблем. – Після серії круглих столів, ініційованих Сергієм Березенком, до мене все більше звертається людей щодо створення ОСББ, бо вони розуміють, що створивши таке об’єднання, будуть самі визначати, як їм розвивати власний будинок та вирішувати комунальні питання, - наголосив Сергій Гарус.
Сергій Шпак
PR
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.