Валерій Куліч: Сьогодні експортери – основна складова економіки Чернігівщини
Тому завдання влади – всіляко підтримувати експортну галузь, адже це робочі місця та надходження коштів до бюджетів усіх рівнів.

На цьому голова обласної державної адміністрації акцентував увагу сьогодні під час презентації Чернігівської регіональної торгово-промислової палати «Проекту підтримки експортерів Чернігівщини».
За словами президента ЧРТПП Костянтина Іванова, мета проекту, розрахованого на 5 років – підвищення конкурентоспроможності продукції та послуг підприємств Чернігівщини на міжнародних ринках, розширення ринків збуту та збільшення продажів.
В ході реалізації проекту підприємства-експортери матимуть можливість отримати знання, аналітичну інформацію та практичну допомогу для збільшення обсягів продажу товарів та послуг на пріоритетних ринках.
Як наголосив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, Чернігівщина має значний потенціал в експортній галузі. Тому завдання регіональної ТПП разом з владою простягнути руку допомоги тим представникам малого та середнього бізнесу, які все ще не наважуються запропонувати свою продукцію на ринки інших країн.
Як відзначив Валерій Куліч, проект підтримки експортерів сьогодні набув неабиякої актуальності, адже порівняно з минулим роком обсяг експорту в області зменшився на 23%. Це пов’язано, насамперед, з військовою ситуацією в країні та кризою в економічній сфері.
— Цей зовнішній чинник не сприяє налагодженню ділових контактів з іноземними партнерами та ділової активності. Плюс дуже складна ситуація в банківській системі.
Сьогодні експортери – основна складова економіки Чернігівщини. У нас є дуже багато перспективних підприємців зі своїми ідеями. І завдання влади разом з Торгово-промисловою палатою – просувати наш товар на зовнішні ринки. Бо мало того, що ти щось гарне зробив і маєш – ти повинен бути зрозумілим для зовнішніх партнерів і повинен вміти продати це, - зауважив очільник області.
У презентації взяли участь більше 50-ти експортерів з Чернігівщини. Перед ними виступили керівник проекту Наталія Шеремета, директор представництва Центру міжнародного приватного підприємництва СІРЕ-Україна Наталія Баландіна, представник компанії SIPPO в Україні Юрій Прохоров, експерт проекту Fit for partnership Germany в Україні Олена Ільїнкова. Вони надали присутнім детальну інформацію щодо найближчих практичних кроків реалізації проекту. Серед них – семінари, тренінги, бізнес-форуми, презентація експортного потенціалу на міжнародних виставках та багато інших заходів, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності наших товарів та послуг.
Останні новини Чернігівщини

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.
Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44
До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області: можливості дистанційного звернення 12:10
Пенсійний фонд України постійно розширює можливості дистанційної взаємодії з громадянами, забезпечуючи зручний, безпечний і доступний формат отримання послуг – без потреби особистого відвідування сервісного центру.