Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 05:24:58

Не допустити повторних спалахів африканської чуми свиней в області

24.06.2015   15:26Агенцiя

23 червня в приміщенні Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області відбулось засідання за «круглим столом» на тему: «Обговорення заходів забезпечення стратегії біологічної безпеки в Чернігівській області на 2015-2020 роки».

У заході взяли участь представники Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, депутати обласної ради, представники Держсанепідслужби та Держекоінспекції в Чернігівській області, Державної установи «Інститут медицини праці Національної академії медичних наук України».

Під час засідання були обговорені питання виникнення африканської чуми свиней (АЧС), шляхи інфікування та причини розповсюдження АЧС.

Присутні заслухали доповідь про моніторинг роботи пунктів пропуску на прикордонних територіях та проведення на них дезінфекції транспортних засобів.

Начальник головного управління ветеринарної медицини області Віктор Кульбако зазначив, що зараз область безпечна щодо інфекційних захворювань. Але біологічні загрози існують в усьому світі. Робиться усе, щоб не допустити занесення інфекційних захворювань на територію країни. Планується розробка спеціального плану, який затвердять на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Він буде обов’язковим для виконання усіма службами.

На завершення, учасники засідання домовились долучати не тільки профільні управління, які відповідають за епізоотичний стан, а й керівників області та депутатський корпус до захисту Чернігівської області від АЧС. Запропоновано внести в щорічну «Програму економічного розвитку області» пункт, який стосується дотримання належного епізоотичного стану Чернігівщини.

Довідково: Вперше африканська чума свиней виявлена в Кенії понад 100 років тому. Ця хвороба почала швидко поширюватися по всьому світу – через домашніх і диких тварин, птиць, гризунів, надшкірних паразитів. Вилікувати її неможливо і хворих свиней спалюють. В Україну вірус потрапив у 1970 році через завезене м’ясо. У 2012-му році хвороба в Україні нагадала про себе, у 2014-му році на Чернігівщині зафіксовано 10 спалахів, а вже у 2015-му виявлені випадки хвороби на Київщині. Ветеринарні медики залишають під жорстким контролем прикордонні пункти пропуску нашої країни.

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини