Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 18:22:00

Не допустити повторних спалахів африканської чуми свиней в області

24.06.2015   15:26Агенцiя

23 червня в приміщенні Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області відбулось засідання за «круглим столом» на тему: «Обговорення заходів забезпечення стратегії біологічної безпеки в Чернігівській області на 2015-2020 роки».

У заході взяли участь представники Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, депутати обласної ради, представники Держсанепідслужби та Держекоінспекції в Чернігівській області, Державної установи «Інститут медицини праці Національної академії медичних наук України».

Під час засідання були обговорені питання виникнення африканської чуми свиней (АЧС), шляхи інфікування та причини розповсюдження АЧС.

Присутні заслухали доповідь про моніторинг роботи пунктів пропуску на прикордонних територіях та проведення на них дезінфекції транспортних засобів.

Начальник головного управління ветеринарної медицини області Віктор Кульбако зазначив, що зараз область безпечна щодо інфекційних захворювань. Але біологічні загрози існують в усьому світі. Робиться усе, щоб не допустити занесення інфекційних захворювань на територію країни. Планується розробка спеціального плану, який затвердять на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Він буде обов’язковим для виконання усіма службами.

На завершення, учасники засідання домовились долучати не тільки профільні управління, які відповідають за епізоотичний стан, а й керівників області та депутатський корпус до захисту Чернігівської області від АЧС. Запропоновано внести в щорічну «Програму економічного розвитку області» пункт, який стосується дотримання належного епізоотичного стану Чернігівщини.

Довідково: Вперше африканська чума свиней виявлена в Кенії понад 100 років тому. Ця хвороба почала швидко поширюватися по всьому світу – через домашніх і диких тварин, птиць, гризунів, надшкірних паразитів. Вилікувати її неможливо і хворих свиней спалюють. В Україну вірус потрапив у 1970 році через завезене м’ясо. У 2012-му році хвороба в Україні нагадала про себе, у 2014-му році на Чернігівщині зафіксовано 10 спалахів, а вже у 2015-му виявлені випадки хвороби на Київщині. Ветеринарні медики залишають під жорстким контролем прикордонні пункти пропуску нашої країни.

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.