Березенко допоможе сім'ям загиблих бійців АТО
Нещодавно Сергій Березенко зустрівся з чернігівськими родинами, які втратили своїх рідних у зоні проведення АТО. Ці люди зазнали величезного горя; жодні компенсації, слова підтримки чи дії не повернуть їм батьків, чоловіків, братів.

Проблеми, про які переповіли люди різні та водночас схожі. Схожість у байдужому ставленні оточуючих, бюрократичних перепонах та постійному "відфутболюванню" законних прав. Наприклад, у Чернігові, люди часто натикаються на відмову у безкоштовному перевезенні громадським транспортом.
- У мене син загинув під Луганськом. Оформила відповідне посвідчення, яке надає мені різні пільги, у тому числі на безкоштовний проїзд - розповіла Олена Белеванцева. - Заходжу в автобус, мені кондуктор каже, що вони родичів загиблих не перевозять, змушує виходити. Я не сперечаюсь, але такого ставлення не розумію. Невже у таких людей немає своїх дітей? - обурюється з розпачем жінка. Хамське та образливе ставлення до родин загиблих героїв, за словами родичів, стає у Чернігові правилом.
Також існують проблеми з оформленням документів. Комусь, замість посвідчення учасника АТО видали посвідчення учасника Другої світової війни. Мовляв на момент видачі не було потрібних форм. Зараз доводиться все міняти. А це означає, що людям знову доведеться пройти "девять кіл пекла". Багато пільг скасовують, але не надають чіткого роз'яснення, на підставі якого документу це роблять. Трьом чернігівцям присвоїли звання Героя України, проте облрада оформила документи не належним чином, а в Адміністрації Президента їх "завернули". Родичі все переробили, однак, за їхніми словами, з незрозумілих причин Чернігівська ОДА затримує процес. Люди втомилися від постійного ігнору з боку органів державної влади, бюрократії та чиновницького свавілля. Тому звернулися за допомогою до Сергія Березенка.
Координатор Ради регіонального розвитку пообіцяв звернутися до міськради щодо роботи перевізників, аби припинити хамство та гарантувати людям законне право на пільговий проїзд. Взяв на себе і комунікацію з відповідними міністерствами, аби отримати відповідь стосовно посвідчень учасника АТО та скасування пільг. Також у Раді регіонального розвитку Чернігівщини протягом тижня вирішили підготувати пам'ятку з роз'ясненням прав членів сімей загиблих, щоб люди розуміли і знали, на які привілеї вони можуть претендувати.
Окремо домовилися про оздоровлення дітей.
- Складіть список, і ваші діти поїдуть влітку на відпочинок та оздоровлення. Сьогодні у мене є домовленість з губернаторами низки областей, тому, думаю, ми це зможемо реалізувати, - сказав Сергій Березенко. Він також наголосив, що якщо у людей буде необхідність у юридичних консультаціях чи вони матимуть певні скарги, то нехай обов'язково звертаються до Ради регіонального розвитку Чернігівщини. - Звертайтесь у будь-який день з будь-яких питань. Ми Вам обов'язково допоможемо. Це наш обов'язок, - запевнив посадовець.
Тарас Дзюба
Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26
Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21
Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10
Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06
20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57
Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.