Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 22:00:51

Звернення Владислава Атрошенка: "Чернігв має бути енергоефективним містом з високм потенціалом розвитку"

17.06.2015   06:52Агенцiя

Шановні чернігівці!

Я чітко розумію, що найбільша проблема, яка сьогодні турбує українців – проблема відкритої військової підтримки з боку Росії сепаратистів, які фактично воюють із нашим майбутнім. Але, разом із тим, є і проблеми сьогодення. Сьогодні кожна сім’я думає, як і чим сплатити за значно збільшені комунальні тарифи, значну частку в яких займає тепло. І нам варто всім терміново навчитися економити.

Що ж треба зробити для того, щоби менше кожній сім’ї платити за тепло? Треба зробити три речі: перша – модернізувати існуючі теплові мережі. Вони застаріли і не оновлювалися, практично з того часу, коли були зроблені, тому що ані міська влада, ані орендарі не були зацікавлені у вкладанні коштів у модернізацію цієї мережі. Адже є теплові втрати чи немає теплових втрат – усе одно за них заплатить кінцевий споживач. Часи змінилися, і умови змінилися – кінцевий споживач, тобто ми з вами – навчилися вже думати і рахувати. Ми не хочемо платити за теплові втрати! Ми готові платити за те тепло, яке отримуємо в оселі.

І це допомагає зробити друге питання – це облік. Для цього фонд «Поліський оберіг» почав програму встановлення лічильників на багатоквартирні будинки, які б чітко надали можливість економити від 10 до 20 відсотків кожній квартирі за фактично отримане тепло, і окупити інвестицію в цей лічильник буквально за декілька місяців.

I третє - це утеплення осель та бюджетних установ. На цьому повинні концентруватися чернігівці, міська влада, підприємства та установи міста. Це реальний шлях до енергетичної незалежності та зменшення платежів за комунальні послуги.

Перше питання сьогодні пропонує здійснити Світовий банк. І, спілкуючись із представником цієї установи, я зрозумів, що є загроза того, що Світовий банк може виключити місто Чернігів із переліку 10 міст в Україні, де планувалося втілення програми модернізації теплових мереж.

Чому викреслити? Тому що не зацікавлена ані міська влада на чолі з Соколовим, ані існуючий орендар у модернізації теплової мережі.

Тож я звертаюся в ім’я майбутнього, в ім’я кожної сім’ї міста Чернігова до діючого депутатського корпусу міської ради, до діючого мера – не втратити цю можливість отримання коштів Світового банку терміном на 20 років у сумі 35 мільйонів доларів майже під нуль відсотків річних для модернізації теплової мережі задля того, щоб і кожна сім’я міста менше сплачувала за спожите тепло, і задля того, щоби Чернігів став енергоефективним містом із високим потенціалом розвитку.

Варто зазначити також, що реконструкція теплових мереж могла би зекономити значні кошти міського бюджету, тому що споживачем тепла є значний бюджетний сектор: це лікарні, школи, дитячі садочки, інші державні або бюджетні установи.

Варто зазначити також, що ці кошти можна би використати на розвиток міста, на корисні програми, які би дозволили в короткий термін змінити обличчя нашого міста.

Саме тому, я прошу депутатів міської ради вже на найближчій сесії створити комунальне підприємство, яке візме на свій баланс тепломережі та отримає кошти на їх модернізацію. Прошу мера Соколова не перешкоджати цьому процесу, а орендарів чернігвської ТЕЦ передати на баланс міста тепломережі та зберегти шанс на отримання коштів для їх модернізації.

Це потрібно зробити дуже швидко заради майбутнього нашого міста.


Владислав Атрошенко, народний депутат України


PR

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини