Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 11:55:02

Децентралізація влади: подолання стереотипів щодо ставлення до реформ

11.06.2015   07:56Агенцiя

Про це 10 червня, в конференц-залі обласної ради йшлося на семінарі за темою: «Подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив». До участі в ньому були запрошені голови районних рад, керівники територіальних громад, представники громадськості, засобів масової інформації.

Перед початком заходу, організованого Українським інститутом міжнародної політики (УІМП) та Посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні, для журналістів відбувся прес-брифінг, під час якого народний депутат України Олександр Кодола та представник відділу взаємодії з громадськістю Мінрегіонбуду України Лідія Євтушенко відповіли на численні запитання журналістів.

Як зазначалося, метою проекту є інформування та роз'яснення особливостей та переваг децентралізації влади на прикладі найкращих світових практик, подолання стереотипних уявлень населення про децентралізацію в Україні.

Відкрив роботу семінару координатор групи транскордонного та міжрегіонального співробітництва Платформи громадянського суспільства Договору про асоціацію Україна-ЄС Ростислав Томенчук.

Експертами Мінрегіонбуду, УІМП, столичних навчальних вишів під час семінару було висвітлено міжнародний досвід реформ з децентралізації влади, принципи нової системи повноважень та підзвітності місцевих органів влади в Україні після впровадження відповідних реформ, архітектури місцевих фінансів – перерозподіл місцевих та загальнонаціональних податків, ресурсна база для виконання нових повноважень органами місцевого самоврядування...

В ході семінару прозвучали виступи на тему: «Децентралізація, федералізація, місцева демократія: терміни та моделі»; «Зміна повноважень та підзвітності місцевих органів влади як ключова особливість реформи з децентралізації в Україні»; «Кращі іноземні практики децентралізації. Переваги, слабкі сторони та характерні особливості. Приклад Польщі», інші.

Підсумовуючи їх, можна акцентувати увагу на тому, що в числі позитивних перемін, які очікуються після добровільного об'єднання територіальних громад (далі - ОТГ), названі:
- ОТГ отримає статус і повноваження міста обласного значення, що передбачає прямі стосунки з державним бюджетом;
- можливість здійснення місцевих і зовнішніх запозичень;
- використання коштів Держфонду регіонального розвитку для формування інфраструктури;
-самостійне визначення ОПГ власних пріоритетів розвитку, залучення інвестицій та формування місцевого бюджету за рахунок переданих державою на місця податків;
-гарантування державної фінансової підтримки слабших громад через надання базової субвенції;
- право створювати в ОПГ власну муніципальну міліцію;
- розподілення земель районного підпорядкування між ОПГ та багато інших позитивних моментів.

Була вислухані і різні думки щодо порушеної на семінарі теми з боку голів районних рад, керівників територіальних громад і представників громадських організацій Чернігівщини. На що організатори заходу запевнили: слушні зауваження та пропозиції будуть обов'язково враховані в подальшій роботі з реформування і децентралізації влади в державі.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини