Як будемо голосувати восени? ВІДЕО
26 липня відбудуться довибори у 205 виборчому окрузі. Від них багато чого очікують. Але це лише один округ. А от згодом, вже восени, всю країну охопить справжня виборча лихоманка – даватимемо путівку в парламент місцевим обранцям. І не так, як звикли. Проектів змін до профільного законодавства у Верховній Раді наразі чотири, і один з них розглядали за круглим столом в Чернігові.

Свою версію Закону України про місцеві вибори керівник робочої групи при голові Верховної Ради Олександр Черненко готував з Андрієм Парубієм та ще з майже двома десятками депутатів. Перевагою документу, на їхню думку, є реальні відкриті списки, а не прихована мажоритарка. До того ж законопроект підтримується членами Центральної виборчої комісії, а його основні статті були рекомендовані ОБСЄ, Радою Європи та Венеціанською комісією. І якщо все складеться, то в липні він буде остаточно прийнятий, бо можливість проведення місцевих виборів не ставиться під сумнів.
До чого ж готуватися? У великих містах (не менше 90 тисяч виборців) все відбуватиметься за пропорційною системою відкритих списків. Партії формують у довільному порядку список, а потім ділять його на округи, у кожному з яких різна кількість мандатів. Виборець обов’язково голосує за партію і, якщо хоче, за певного політика, вписуючи у бюлетень номери. У підсумку спочатку місця у раді дістаються відповідно до відсотків, які набрали кандидати (для цього визначається ціна одного мандата в голосах), а решту отримують ті, хто залишається у списку. Бар’єру немає – якщо особа отримає необхідний мінімум голосів, вона стане депутатом. Аналогічно обирають і склад обласного парламенту. А от мерські перегони матимуть два етапи.
Районні, районні у містах та міські ради невеликих міст підуть на вибори з багатомандатними мажоритарними округами. Партії сформують списки, люди голосуватимуть як і раніше, але переможе кілька депутатів, від двох до чотирьох на кожному окрузі. Це, як вважають автори закону, зменшить гостроту конкуренції і рівень фальсифікації. Учасники антитерористичної операції та тимчасові переселенці зможуть голосувати, якщо ще до початку кампанії зареєструють свою фактичну адресу у Держреєстрі виборців. А от журналістські гаманці схуднуть – агітувати дозволять лише на мітингах, зустрічах і через листівки. Словом, новацій вистачає.
Свою підтримку законопроекту вже висловили депутати від Чернігівщини Анна Романова та Олександр Кодола. Що ж, змінам – бути, але нехай восени вони таки не стануть для звичайного українця вищою математикою.
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.