Опозиційний блок вимагає від влади запобігти зриву децентралізації і провести конституційну реформу у встановлені терміни
Опозиційний блок вимагає від парламенту, керівництва країни невідкладно приступити до внесення змін до Конституції України, що стосуються, в першу чергу, децентралізації держуправління.

Вони обіцяли провести децентралізацію на виборах. Вони обіцяли децентралізацію, коли отримали кермо влади. Вони обіцяли провести її до кінця 2015 року, підписуючи Мінські угоди. Але сьогодні, у переддень літа, ці обіцянки залишаються порожнім звуком, а сам процес знаходиться під загрозою зриву.
Влада дозволила собі неприпустиму повільність у реформуванні Основного закону країни. Саботуючи конституційний процес, нинішні правителі поставили під загрозу зриву виконання Мінських домовленостей, загальмували політичне врегулювання збройного конфлікту на Донбасі і, зациклившись на риториці війни, створили реальну загрозу міжнародної ізоляції України.
Проігнорувавши вимогу Опозиційного блоку негайно провести Конституційну реформу, дати місцевому самоврядуванню всі необхідні інструменти для управління на місцях, коаліція фактично поклала в довгий ящик децентралізацію. І тим самим обдурила очікування українців на життя по-новому в територіальних громадах та регіонах.
Рік тому, щойно ставши президентом, Петро Порошенко представив проект зміни Конституції. Йому знадобилося всього кілька днів від оголошення про проект до його подання. Тим часом, створена у квітні цього року президентом Конституційна комісія належної оперативності не виявила: тільки зараз, всього лише за півтора місяці до закінчення сесії парламенту, вона оголосила про готовність представити напрацювання щодо зміни Конституції України. При цьому відомо, що проект конституційних змін, що стосується більш чіткого розподілу повноважень між центральною владою та органами місцевого самоврядування, вимагає тривалого вивчення та обговорення, оскільки зачіпає положення 11 статей Основного закону.
Цілком очевидно, що терміни, обіцяні самим Порошенко в Мінську, - завершити реформу до кінця року, - виглядають як не цілком реальні. Починається літня частина сесії Верховної Ради, під час якої за півтора місяці депутати повинні двічі проголосувати за проект Конституції, а Конституційний суд в проміжку між цими голосуваннями - розглянути проект. Свої висновки про проект повинна встигнути зробити і Венеціанська комісія.
Вважаючи питання децентралізації життєво важливим для України, «Опозиційний блок» вимагає прискорити конституційний процес. Уже найближчого вівторка, 2 червня слід прийняти звернення парламенту до Конституційної комісії з тим, щоб не пізніше 15 червня представити проект до парламенту. Відразу після надходження документа у ВР його необхідно відправити до Конституційного суду з проханням розглянути як першочерговий і не пізніше 16 липня проголосувати за проект у першому читанні.
Виконання такого графіка дозволить зробити децентралізацію частиною Конституції вже восени. Тільки неухильне його виконання дасть регіонам шанс на нормальний розвиток, а Україні - на мирне життя.
Прес-служба Опозиційного блоку
PR
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.