Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 19:05:13

Валерій Куліч: Ми не повинні повторювати помилки попередніх поколінь

18.05.2015   08:36Агенцiя

Традиційно у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій. Про людей, безжально знищених жорнами репресивної машини, жителям області нагадує пам’ятний знак «Жертвам сталінських репресій 30-40-х — початку 50-х років ХХ століть» поблизу с. Халявин Чернігівського району. Його встановлено на місці братської могили, де у кінці 30-х років ХХ століття були поховані тисячі наших земляків.

17 травня біля пам’ятного знаку пройшов жалобний захід з вшанування пам'яті жертв політичних репресій, у якому взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Микола Звєрєв, секретар Чернігівської міської ради Владислав Кухар, голова Чернігівської районної державної адміністрації Віктор Корж, керівники установ та організацій району і області, громадськість. Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку та вшанували пам'ять жертв політичних репресій хвилиною мовчання.

Заупокійну літію відправив секретар Чернігівської єпархії Української православної церкви Київського патріархату отець Роман.

Спілкуючись з представниками засобів масової інформації, голова облдержадміністрації Валерій Куліч наголосив: нині треба робити все можливе, щоб ці трагічні сторінки історії ніколи не повторилися.

— Страшні цифри: протягом лише 1937 року було репресовано майже 9 тисяч жителів нашої області.

Ми усі маємо завжди пам’ятати про цю трагедію і не повторювати помилки попередніх поколінь, - зазначив Валерій Куліч.



Довідково:

Сплеск політичних репресій, що відбувся у Радянському Союзі у 30-х роках ХХ століття, англійський історик Роберт Конквест охарактеризував як Великий терор. Це визначення сприйняли науковці світу та громадськість, оскільки воно точно відображає ставлення комуно-радянського режиму до громадян своєї країни.
Великий терор своїми гігантськими масштабами охопив усі регіони та верстви населення СРСР. Протягом 1937 – 1938 років за політичними звинуваченнями було заарештовано майже два мільйони осіб. Більше 700 тисяч з них - страчено.
В Україні під час Великого терору заарештовано понад 290 тисяч осіб.
Не оминуло це лихо і Чернігівщину. Протягом лише 1937 року було репресовано майже 9 тисяч жителів нашої області. З усіх районів на територію Халявинської сільської ради Чернігівського району, де нині встановлено Пам'ятний знак жертвам політичних репресій, звозили тисячі людей, вбивали і ховали безіменними... Точна кількість похованих невідома.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини