Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги: вчимося економити та заощаджувати
Кабінетом Міністрів України розпочато роботу щодо наближення тарифів за енергоносії, житлово-комунальні послуги до економічно-обґрунтованого вигляду. Завершити цей процес планують до 2017 року. Про це повідомив в.о. директора Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації В’ячеслав Сальніков під час чергового брифінгу для ЗМІ, на якому розглянули структуру тарифів на житлово-комунальні послуги.

У продовження теми, В’ячеслав Сальніков зазначив, що відтепер весь тягар тарифоутворення лягає на плечі населення. Таким чином поняття різниці в тарифах буде усунуто назавжди. У свою чергу енергопостачальні підприємства матимуть шанс стати більш привабливими для інвесторів. Для зменшення навантаження на соціально незахищені верстви населення Урядом запроваджено з 1 травня новий, спрощений порядок нарахування житлових субсидій.
З 1 квітня поточного року зростає ціна на одну з головних складових тарифів — газ. За інформацією т.в.о. завідувача сектором НКРЕКП в Чернігівській області Олександра Тимошенка, відповідно підвищаться тарифи на гарячу воду і теплопостачання для населення. Так, газ для приготування їжі та підігріву води віднині коштуватиме 7 гривень 18 копійок за 1 метр кубічний. Ціна газу для індивідуального опалення залежатиме від сезону та кількості використаного палива. Зокрема, в опалювальний період при нормі використання до 200 кубів, вона становитиме 3 гривні 60 копійок. Для тих, хто споживатиме більше 200 кубів газу для опалення його ціна буде 7,18 гривень.
Україна щорічно видобуває 12,8 мільярдів кубічних власного блакитного палива. Але його не вистачає для потреб населення, яке на рік споживає більше 21 мільярда кубометрів газу. Нестачу, а це маже половина, доводиться імпортувати.
Загалом, як зазначив перший заступник правління ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко, тариф на газ для населення включає в себе затрати на ПДВ, транспортування, розподіл та постачання. Компанія з усієї суми отримує лише 6% за транспортування та постачання блакитного палива населенню. Вигідним на сьогодні і для підприємства, і для споживачів залишається встановлення приладів обліку газу. Відповідно до існуючої програми до кінця року приладами обліку мають забезпечити 14 тисяч жителів області. Проте виділених коштів вистачить лише для 9,5 тисяч.
Тариф на тепло та водопостачання, як повідомив заступник комерційного директора ПАТ «Чернігівобленерго» Олексій Тарарака, напряму залежить від зростання цін на електричну енергію. Для недопущення розбалансування енергосистеми та наближення тарифів до обґрунтованого рівня, ціна за один кіловат для населення зростатиме у п’ять етапів. На першому етапі тариф для населення зростатиме майже не помітно — на 19%. Для споживачів, які використовують електрику для опалення своїх домівок, Олексій Тарарака порадив замінювати лічильники на двотарифні. Такі прилади дають змогу зекономити вночі до 50% коштів, адже нічний тариф значно нижчий за денний.
За інформацією представників АТ «Облтеплокомуненерго» та КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ Фірми «ТЕХНОВА», тариф на теплопостачання, окрім електрики, включає в себе затрати на паливо, заробітну плату, матеріали, ремонти мереж, обладнання тощо. Зростають складові, має підвищуватися і тариф.
Діюча структура тарифів, як підкреслив директор КП «Чернігівводоканал» Олександр Шкінь, не дозволяла проводити погашення кредиту Світового банку, реконструювати мережі та розвивати підприємство. Як показала практика, нові ціни на водопостачання та водовідведення спонукали населення м. Чернігова бути більш економними та заощадливими.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.