В Чернігові обговорювали проблеми ресоціалізації засуджених
В роботі регіональної зустрічі взяли участь представники державної пенітенціарної служби, прокуратури, міліції, державної міграційної служби. Мета зібрання - допомогти громадянину, який виходить на волю після відбуття покарання, безболісно пройти процес повернення до українського суспільства.

Соціальні ініціативи, направлені на підтримку та захист прав найвразливіших категорій громадян, є вкрай важливими для України і потребують підтримки з боку всіх гілок влади, соціально відповідального бізнесу та інститутів громадянського суспільства.
З цією метою з січня 2015 року стартував багатовекторний проект «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні», основною метою якого є посилення ролі українського громадянського суспільства в просуванні прав людини, принципів відмови від дискримінації та забезпечення рівності для уразливих груп осіб, які перебувають у конфлікті із законом (неповнолітніх, жінок, жінок з дітьми, інвалідів, людей з хронічними захворюваннями, хворих на ВІЛ/СНІД) та їх сімей.
Проект ставить собі за мету підвищити рівень правової освіти з проблематики дотримання прав людини. Також проект планує покращити спроможність центральних та місцевих органів державної влади, органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства створювати ефективні моделі співпраці з метою надання правової та соціальної допомоги засудженим та колишнім в'язням.
Для цього створюється можливість для структурованого міжгалузевого діалогу громадськості, місцевих органів державної влади, органів місцевого самоврядування, соціальних працівників, об'єднань громадян на місцях для розробки спільного плану дій.
Старший оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей УМВС в Чернігівській області капітан міліції Наталія Юріна ознайомила зібрання з роботою міліції, яка спрямована на профілактику і недопущення злочинів серед підлітків. Зокрема йшлося про допомогу неповнолітнім у працевлаштуванні та залученні їх до активного здорового способу життя.
Нині на обліку в міліції перебуває 103 дитини, що значно менше за аналогічний період минулого року. Також порівняно з 2014 роком в області фіксується значне зменшення кількості підлітків, які скоїли злочини, (на 31%). На думку міліції, це в першу чергу пов'язано з активною профілактичною роботою, яку проводять правоохоронці в навчальних закладах області.
Проектна діяльність, фінансування якої забезпечується Європейським Союзом, здійснюється міжнародною неурядовою організацією «Міжнародна тюремна реформа» у співпраці з національними партнерами та за загальною координацією діяльності в Україні ВГО «Всеукраїнський центр правової допомоги «Громадський захисник».
Присутні ознайомилися з регіональними проблемами ресоціалізації уразливих груп засуджених та звільнених з місць позбавлення волі на Чернігівщині, обмінялися досвідом та провели жваві дискусії.
Останні новини Чернігівщини

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.
Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44
До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області: можливості дистанційного звернення 12:10
Пенсійний фонд України постійно розширює можливості дистанційної взаємодії з громадянами, забезпечуючи зручний, безпечний і доступний формат отримання послуг – без потреби особистого відвідування сервісного центру.