Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:12:03

Відбулася 66 сесія Ніжинської міської ради

24.04.2015   10:34

У четвер, 23 квітня, у Великому залі міської ради відбулось чергова 66-а сесія Ніжинської міської ради. Незважаючи на, здавалось б, рядову за запланованими проектам рішень подію, сесійний зал виявився вщерть заповненим, реєстрація присутніх відбувалася перед входом до залу, а на вході чергувала міліція.

Повідомляє mynizhyn.com.

Однією з причин такої уваги до сесії, можливо, було питання торгівлі на вулиці Московській, адже чергова дата, коли має бути звільнена вулиця – 1 травня. Нагадаємо, попередня була 1 квітня. Тому значна кількість присутніх і була саме представниками підприємців. Надовго вони не затрималися, і почувши порядок денний вони зібралися у кутку зали засідань, а потім і залишили його, щоб повернутись ближче до кінця засідання.

Проте вже у кінці до них особливо ніхто і не прислухався. Аргументи підприємців стосовно того що ринок на Московській потрібно залишити залишилися майже незмінними: немає дозволу на торгівлю по вулиці Орджонікідзе від екологів, є судова заборона на ведення торгівлі в тому місці, там до цього часу ведеться торгівля свинями, під час ведення торгівлі Остер буде забруднений сміттям тощо.

Фактично в хід ідуть будь-які причини, аби лише не залишати Московську. Коротка але гостра дискусія між опонентами та взаємні звинувачення припинились на час виконання гімну України під час закриття сесії, але продовжились в коридорі та навіть на порозі міської ради.
 
Ще одним не до кінця вирішеним питанням стало надання земельних ділянок військовослужбовцям, які брали участь у бойових діях на сході. Вже по ходу затвердження проекту рішень виявилось, що не всіх влаштовують місця вказаних ділянок та їх розміри. Звичайно ж не вистачає самих ділянок, їх трохи більше 20, а потрібно буде, враховуючи кількість військовослужбовців – не менше тисячі.
 
Крім того існує інша проблема – військовослужбовці та їх рідні, частіше за все, не знають як оформити необхідні для отримання ділянки документи, а тим часом ті, хто знає як правильно це зробити і роблять відповідні подання.

Земельний відділ по закону не може їм відмовити, а депутати міської ради не завжди розбираються у деталях і виділяють землю. Та і як розібратися у справі дуже часто важко. Наприклад, сім’я користувалася землею, яку використовувала як город впродовж  35 років, але не оформлювала документів, одного дня відділ архітектури розділив територію що знаходилася під земельною ділянкою, на частини по 10 сотих під забудову.
 
Тепер родина зробила подання на отримання у власність двох ділянок – для доньки і невістки і підготувала необхідні документи. Але ж те що для когось город для іншого згодом може стати житлом.
 
Військовослужбовці мають першочергове право на ділянку як учасники АТО, а колишні господарі мають таке ж право – за правом користування понад 15 років. Як вирішити такі питання?
 
Звичайно ж військовослужбовці сказали своє слово, адже вони не згодні отримувати землю невідомо коли і, так само, невідомо де, тоді як зараз вона розподіляється в межах міста. Лунали звинувачення і в бік депутатів, нібито вони виділяють і виділяли такі ділянки для себе і своїх родичів. Але конкретно хто, коли і кому – ніхто відкрито не сказав.
 
З приємного на сесії отцю Сергію Чечину, який постійно їздить на схід і допомагає бійцям присвоєно звання Почесного громадянина Ніжина. Хоча його самого не було на сесії, але присутні привітали його аплодисментами.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.