Влада має працювати на громаду прозоро та відкрито – депутати фракції Самопоміч в Чернігові
26 березня в рамках робочої поїздки народних депутатів України від Об'єднання «Самопоміч» у дискусійному клубі «Експертна думка» відбувся круглий стіл щодо прозорості та відкритості влади. У круглому столі взяли участь народні депутати Андрій Журжій, Павло Кишкар та Анна Романова, керівник Об’єднання «Самопоміч» Чернігів Ольга Хоніч та прокурор Чернігівської області Дмитро Чибісов.

«Елементом публічності та прозорості діяльності є звітування за виконану роботу та відкрите спілкування з громадянами», - вважає Анна Романова. А тому зустріч представниками ЗМІ розпочалася з представлення звіту за 100 днів роботи Об'єднання «Самопоміч» у Верховній раді.
До своїх найбільших досягнень представники фракції «Самопоміч» відносять активну боротьбу з корупцією – наразі всі закони проходять через Антикорупційний комітет, що очолює Єгор Соболєв, на предмет виявлення корупційних складових. Антикорупційне законодавство дозволило конфісковувати у посадовців майно, походження якого вони не можуть пояснити, а також арештовувати на 24 години до рішення суду підозрюваного у корупції чиновника, відзначають депутати.
Також до здобутків депутати відносять розпочате реформування прокуратури шляхом якісного скорочення кадрів, визнання Росії державою-агресором, а Донбас – тимчасово окупованою територією, збільшення видатків на оборонну сферу з 40 млрд грн. до 90 млрд грн. Особистим досягнення Анни Романової є збереження виділення коштів (орієнтовно 3 млрд. грн.) з державного бюджету на фінансування ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, що врятувало їх називає від занепаду та закриття.
Щодо економічного розвитку, то основна мета народних депутатів від Об'єднання "Самопоміч", створити умови для максимальної публічності бюджету. «Кожна людина в режимі реального часу має знати, куди витрачаються гроші з місцевого чи державного бюджетів», - впевнений Андрій Журжій. Це може стати одним з важелів контролю громади за владою, додав нардеп.
Також завдяки сприянню «Самопомочі» було збережено близько 15 млрд грн. необґрунтованих видатків, 10 з яких мали використати для компенсації збитків Нафтогазу через постачання газу в зону АТО в кількості, яку населення там просто не в змозі спожити. Одним з основних досягнень народні обранці вважають залучення у бюджет олігархічних коштів та створення демократичної коаліції, що прагне позитивних змін в країні. Такі основні досягнення за перші сто днів роботи Верховної Ради восьмого скликання називають депутати фракції «Самопомочі».
На круглому столі Ольга Хоніч, керівник Об’єднання «Самопоміч» Чернігів, поділилася результатами Адвокаційної компанії, що проводилася, аби перевірити відкритість та доступність місцевої влади для громадян. Активісти Об’єднання аналізували роботу сайтів, як офіційних джерел отримання публічної інформації, перевіряли ретельність виконання закону України «Про доступ до публічної інформації», робили інформаційні запити та особисто відвідували органи місцевого самоврядування. За результатами дослідження були розроблені та направлені рекомендації до рад щодо покращення їх роботи та відповідності чинному законодавству.
У рейтинзі відкритості рад першість отримали Районна рада, в інших були знайдені суттєві проблеми з доступом до публічної інформації, особливо складна ситуація з містобудівною інформацією.
Рейтинг рад
Про проблеми з доступом до інформації про виділення земель говорив і прокурор Чернігівської області Дмитро Чибісов. Він повідомив, що бачить проблему в цій сфері і, більше того, прокуратура подала позов до суду на міську раду з метою оприлюднення результатів 12 рішень 44-46 скликань. «На жаль, представники влади не розуміють, що громада, яка їх обирала, має знати, які питання на сесії розглядаються і які рішення приймаються», - констатував прокурор Чернігівщини. За підсумками зустрічі було офіційно зроблено депутатське звернення до прокурора щодо порушення Чернігівською міською радою права жителів на доступ до публічної інформації.
Анна Романова, відповідаючи на питання журналістів щодо ставлення до кандидатури Валерія Куліча, як нового губернатора Чернігівської області, зізналася, що ця кандидатура була неочікуваною, але нічого проти вона не має. Навпаки на очільника області покладаються великі надії, адже він має виконати низку першочергових завдань: працювати над зниженням смертності та зростанням доходів громадян, приймати жорсткі кадрові рішення та зробити те, що не вдалося його попередникам – домогтися внесення Чернігова в список ЮНЕСКО, що дозволить розвиватися місту в туристичній площині, впевнена народний депутат України.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.