Фонд забезпечує реалізацію прав переселенців на отримання гарантованого державою матеріального забезпечення
Громадяни України, які переселилися з тимчасово окупованої території, мають право на отримання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за фактичним місцем перебування.

Дане питання регулюється Порядком надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою правління Фонду від 26.12.2014 № 37.
Переселеним особам, які перебували (перебувають) у трудових відносинах з підприємствами, організаціями, установами чи фізичними особами або були добровільно застраховані надаються такі види допомог:
1) по тимчасовій непрацездатності в разі настання страхового випадку до моменту переміщення;
2) по вагітності та пологах в разі настання страхового випадку до моменту переміщення, а також протягом 30 тижнів з дати переміщення;
3) допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві) в разі настання страхового випадку до моменту переміщення отримувача допомоги.
Слід зазначити, що датою переміщення вважається дата, зазначена у довідці про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, виданій в порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509 "Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції" та Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".
Для отримання допомоги слід звернутися до робочих органів Фонду особисто або через законного представника із заявою, яка повинна містити реквізити банківської установи та номер поточного рахунку для зарахування матеріального забезпечення, з наступними документами:
- паспорт громадянина України або іншого документа, який посвідчує особу;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (довідка про присвоєння ідентифікаційного номера);
- довідка про взяття на облік;
- договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та наявну інформацію про сплачені суми єдиного внеску, зокрема копії квитанцій про сплату єдиного внеску (для добровільно застрахованих осіб).
Для отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, крім зазначених документів, необхідно надати:
- листок непрацездатності;
- трудову книжку (за наявності);
- довідку про нараховану заробітну плату за відповідний розрахунковий період (помісячно) із зазначенням видів виплат та кількості відпрацьованих днів (годин) (за наявності);
- відповідне посвідчення або інші документи, які підтверджують право на пільгу (для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності у розмірі 100% середньої заробітної плати);
- свідоцтво про народження дитини (при оплаті листка непрацездатності по догляду за хворою дитиною).
Допомога на поховання надається на підставі свідоцтва про смерть та витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть.
Особам, які переїхали для тимчасового перебування до м. Чернігів необхідно звернутися за адресою: м. Чернігів, вул. Музикальна, 1-А або за телефонами: 678-236, 662-040.
Чернігівська міська виконавча дирекція Фонду надасть всебічну підтримку та допомогу вимушеним переселенцям зібрати необхідну інформацію та документи для подальшого отримання матеріального забезпечення.
Останні новини Чернігівщини
Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59
Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.
Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28
Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.
Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07
Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».