Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 березня, 15:59:12

Ми кардинально змінюємо підходи до забезпечення армії – Президент та волонтери Міністерства оборони

16.03.2015   07:37Агенцiя

Президент Петро Порошенко провів зустріч з волонтерами, яких називають «волонтерським десантом» Міністерства оборони, які взяли на себе вирішення значної частини проблем матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил.

Президент висловив слова подяки волонтерам, які взяли на себе функції держави в ситуації, коли в країні фактично не було армії, «на найважчому етапі агресії проти України». «Це був поклик душі і позиція справжніх патріотів», – наголосив Петро Порошенко. Президент відзначив, що у населення найбільшим рівнем довіри зараз користуються Збройні Сили та волонтери.

Глава держави назвав «сміливим та надзвичайно ефективним» рішення Міністра оборони Степана Полторака залучити волонтерів до вирішення проблем забезпечення війська.

Президент відзначив значне покращення стану справ із забезпеченням армії. Президент повідомив, що наступного тижня до війська надійдуть перші 30 броньованих автомобілів для потреб десантників.

«Дякуючи волонтерському десанту в Міністерстві оборони, реалізуються вісім програм – від логістики до зброї, в тому числі – ніхто не вірив в це – нарешті, будуть запроваджені електронні торги», – повідомив Глава держави. Президент зазначив, що волонтери гарантують надійність постачання у всіх сферах – від одягу та харчування до комплексної діагностики діяльності державних підприємств Міністерства оборони.

Президент відзначив, що волонтери працюють 24 години на добу. «Ми продемонстрували, що ми можемо битися за нашу Батьківщину», – сказав Петро Порошенко. Президент повідомив про намір поширити модель залучення волонтерів на діяльність інших міністерств і відомств.

Міністр оборони Степан Полторак, який взяв участь у зустрічі, повідомив, що всі проекти реформ, напрацьовані з волонтерами, буде винесено на публічне обговорення, а кожен керівник проекту буде захищати свою реформу. Міністр повідомив також, що на нараді з головами ОДА, яка щойно відбулася, Президент поставив завдання ширше залучати волонтерів до вирішення потреб армії на місцях. «Нам потрібна більша допомога», – сказав Міністр.

Волонтери представили Президенту проекти реформ. Артур Переверзєв представив проект електронних закупівель для армії. Вже проводяться торги по 16 позиціях на суму понад 220 мільйонів гривень. Президент закликав не затягувати з поданням законопроекту щодо електронних закупівель, який розробляється волонтерами.

Волонтери поінформували, що розробили більше 30 законодавчих ініціатив, і передали Президенту законопроект щодо норм і стандартів харчового забезпечення, який дозволить за 3 місяці перейти до нового стандарту забезпечення солдат їжею.

Ігор Мельник представив концепцію реформи забезпечення військових житлом та управління військовим нерухомим майном, яка передбачає, зокрема, до 2020 року ліквідувати чергу тих, хто має потребу у постійному житлі. Вже підписано документи на проведення повної інвентаризації земель і майна, якої не було з 1992 року. У реалізації програми робиться акцент на небюджетне фінансування.

Президент відзначив, що до вирішення проблеми забезпечення військових службовим житлом варто залучати фінансування інших країн під довгострокові державні гарантії. При цьому, за його словами, в питанні забезпечення житлом буде використовуватись досвід країн НАТО.

Вікторія Карт представила пілотний проект логістики. З жовтня 2015 року планується забезпечити автоматизацію обліку та логістики у сфері речового забезпечення Збройних Сил. Глава держави наголосив на тому, що «цей проект демонструє ефективність нашої співпраці з НАТО, бо тут використовуються трастові фонди та досвід НАТО». Президент зазначив, що цього року нова програма логістики має запрацювати, в тому числі – щодо речового забезпечення.

Волонтер Діана Петреня представила концепцію реформи системи продовольчого забезпечення та харчування військових, яку зараз характеризує повна відсутність конкуренції. Зараз проводиться аудит забезпечення підрозділів. «Ми кардинально змінюємо підходи до харчового забезпечення», – наголосив Президент.

Тетяна Ричкова представила проект інституціональної реформи закупівель. У цьому контексті Глава держави повідомив про проведення процедури визначення підрядника на будівництво фортифікаційних споруд. Президент закликав волонтерів долучитися до забезпечення прозорості цього процесу.

Константин Лєснік представив проект реформи норм і стандартів речового забезпечення. Він подарував Президенту зразок нової форми, яку вироблено в Україні. Глава держави тут же приміряв її. Волонтери сподіваються, що з другого півріччя матимуть змогу закупати для військових нову форму, зроблену за новими стандартами.

«Волонтерський десант готовий зайнятися озброєнням», – у відповідь на ці слова волонтера Петро Порошенко висловився за створення волонтерської колегії при державному підприємстві «Укроборонпром».

«Кожен з вас, дякуючи наполегливій роботі, щось змінив», – сказав Президент, звертаючись до волонтерів із словами подяки. «Ми працюємо таким чином, щоб кожна копійка платника податків використовувалася ефективно. Ми наводимо порядок. Країна сьогодні потребує рішучого наведення порядку», – наголосив Глава держави.

У зустрічі також взяли участь Радник Президента Юрій Бірюков, Заступник Міністра оборони Юрій Гусєв, голова Ради волонтерів Міністерства оборони Давід Арахамія.

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».