Із 28 березня журналісти зможуть вести відеозйомку судового засідання без дозволу суду
Із 28 березня набуває чинності закон «Про забезпечення права на справедливий суд», яким, зокрема, засобам масової інформації дозволяється застосовувати портативні відеотехнічні засоби фіксації судових засідань без дозволу суду. Про це повідомляє Інститут масової інформації.

Відповідна норма прописана в пункті 3 статті 11 закону «Гласність і відкритість судового процесу»: «Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом».
Водночас, зазначено у статті, трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. «Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав», - ідеться у статті.
Медіаюрист ІМІ Роман Головенко зазначає, що наразі, за чинним законодавством, можна користуватися лише портативними аудіотехнічними засобами запису судового засідання, а вести фото та відеозйомку - лише з дозволу суду.
«Тобто зараз можна без дозволу суду користуватися диктофоном, диктофоном у мобільному телефоні, але через місяць після опублікування ЗУ "Про забезпечення права на справедливий суд" набуде чинності нова редакція ЗУ "Про судоустрій і статус суддів", стаття 11 якого допускає вже застосування і портативних відеотехнічних засобів фіксації засідання без дозволу суду», - зазначив юрист.
Президентський законопроект № 1656 «Про забезпечення права на справедливий суд» Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому 12 лютого. Законом викладено у новій редакції закон «Про судоустрій і статус суддів», а також внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, Кримінального процесуального кодексу, законів «Про Вищу раду юстиції», «Про доступ до судових рішень», «Про судовий збір».
24 лютого Президент України Петро Порошенко підписав цей закон. 26 лютого він був опублікований у парламентській газеті «Голос України». Закон набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.