Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 11:23:41

Із 28 березня журналісти зможуть вести відеозйомку судового засідання без дозволу суду

14.03.2015   11:44Агенцiя

Із 28 березня набуває чинності закон «Про забезпечення права на справедливий суд», яким, зокрема, засобам масової інформації дозволяється застосовувати портативні відеотехнічні засоби фіксації судових засідань без дозволу суду. Про це повідомляє Інститут масової інформації.

Відповідна норма прописана в пункті 3 статті 11 закону «Гласність і відкритість судового процесу»: «Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом».
 
Водночас, зазначено у статті, трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. «Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав», - ідеться у статті.
 
Медіаюрист ІМІ Роман Головенко зазначає, що наразі, за чинним законодавством, можна користуватися лише портативними аудіотехнічними засобами запису судового засідання, а вести фото та відеозйомку - лише з дозволу суду.
 
«Тобто зараз можна без дозволу суду користуватися диктофоном, диктофоном у мобільному телефоні, але через місяць після опублікування ЗУ "Про забезпечення права на справедливий суд" набуде чинності нова редакція ЗУ "Про судоустрій і статус суддів", стаття 11 якого допускає вже застосування і портативних відеотехнічних засобів фіксації засідання без дозволу суду», - зазначив юрист.
 
Президентський законопроект № 1656 «Про забезпечення права на справедливий суд» Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому 12 лютого. Законом викладено у новій редакції закон «Про судоустрій і статус суддів», а також внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, Кримінального процесуального кодексу, законів «Про Вищу раду юстиції», «Про доступ до судових рішень», «Про судовий збір».
 
24 лютого Президент України Петро Порошенко підписав цей закон. 26 лютого він був опублікований у парламентській газеті «Голос України». Закон набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16

Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.

Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55

26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.

«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32

Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.

У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини