Депутати занепокоєні податковими новаціями, які не сприяють продовольчій безпеці держави
25 лютого відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів, на якому розглянуто питання «Про податкові новації, що набули чинності в січні 2015 року та їх вплив на агропромисловий комплекс та продовольчу безпеку держави».

Члени комісії зазначили, що з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (від 28.12.2014 № 71-VIII) суттєво змінилися правила оподаткування для суб'єктів агропромислового виробництва. Тільки оподаткування для сільгосппідприємств щодо плати за землю зросте (з одного гектара сільгоспугідь), орієнтовно, майже в 7 разів.
Аграрії з тривогою очікують весняної компанії, яка закладає основу економічної стабільності та продовольчої безпеки країни, підвищення ролі та авторитету України, як передової аграрної країни на світових ринках. На жаль, сьогодні сільськогосподарські товаровиробники, фермерські та селянські господарства працюють без відповідної державної бюджетної підтримки та кредитних ресурсів, при стрімко зростаючому курсі долара до національної валюти.
Для проведення весняно-польових робіт підприємствам області необхідні значні матеріально-технічні ресурси, а саме: мінеральні добрива, засоби захисту рослин, паливо-мастильні матеріали тощо.
Коаліційною угодою, що підписана 21 листопада 2014 року в Верховній Раді України VIII скликання народними депутатами України, які об'єдналися та представляють парламентську більшість, в розділі ХII, частині 2, п.2.1., зокрема, передбачено: «Збереження до 1 січня 2018 року чинної системи оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, як це передбачено в Податковому кодексі, відшкодування ПДВ при експорті сільськогосподарської продукції. До 1 червня 2017 року розроблення нової системи оподаткування, яка стимулюватиме розвиток сільськогосподарського виробництва».
Враховуючи непростий час, вимоги Коаліційної угоди, важливість збереження хоча б існуючого рівня відносин в аграрному секторі економіки, депутати одностайно погодились з необхідністю прийняття на державному рівні екстрених заходів для порятунку аграрної галузі. Як вихід, вони запропонували на законодавчому рівні повернути систему оподаткування, яка діяла до 2015 року.
В ході тривалої дискусії постійна комісія вирішила:
1.Звернутися до керівництва обласної ради з проханням направити Звернення до Верховної Ради України та Мінагрополітики щодо повернення системи оподаткування підприємств агропромислового комплексу, яка діяла до 2015 року.
2.Направити аналогічне звернення від постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів до профільного Комітету Верховної Ради України з аграрної політики та земельних відносин.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.