Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 01:10:58

Найголовніше завдання в нинішніх складних умовах — сконцентрувати всі наявні резерви для забезпечення економічної та політичної стабільності в регіоні

27.02.2015   07:48Агенцiя

Таке завдання керівникам районів і міст озвучив виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман в ході розширеної наради, присвяченої підсумкам роботи області у 2014 році.

— Військові події, які відбуваються на сході країні, звичайно, накладають відбиток і на розвиток економіки. На сьогодні, незважаючи на окремі минулорічні досягнення, в області, як і в Україні в цілому, проявляються ознаки рецесії.

Тому на даному етапі необхідно зосередитись на мінімізації впливу існуючих ризиків, що існують; реалізації на місцевому рівні загальнодержавних реформ, а також формуванні сприятливого інвестиційного клімату та забезпеченні стабільного функціонування соціальної сфери, - наголосив, підбиваючи підсумки Сергій Журман.

Він поставив завдання всіляко сприяти ініціативам підприємств щодо впровадження інноваційних та інвестиційних проектів, енергозберігаючих технологій, освоєння нової конкурентоспроможної продукції та розширення ринків збуту.

Основне у сільському господарстві – правильно і своєчасно використати існуючий потенціал шляхом продовження його модернізації. Це повинно забезпечити зростання обсягів та якості продукції, створення нових робочих місць, а в підсумку – наповнення бюджетів.

Час вимагає зосередження на ощадливому використанні енергоресурсів. В районах необхідно не збавляти темпів впровадження енергозберігаючих заходів як у виробничій сфері, так і в бюджетних установах.

— Ресурси, як державні, так і приватні, повинні бути направлені на енергоефективні технології та обладнання, - підкреслив в.о. голови облдержадміністрації.

Він також нагадав присутнім, що своєчасність соціальних виплат, дотримання державних соціальних гарантій, підтримка вразливих верств населення, поліпшення якості обслуговування, наближення соціальних послуг до споживачів – це ті пріоритети, на яких вони повинні зосереджуватись і надалі.

Зважаючи на те, що у поточному році ситуація із забезпеченням бюджетними коштами основних соціальних видатків є напруженою, керівникам районів та міст у першу чергу необхідно:

- забезпечити виплату всіх соціальних видатків, передбачених чинним законодавством;

- оптимізувати мережу та штати бюджетних установ відповідно до чинного законодавства, підходячи до цього процесу пропорційно і виважено;

- вжити вичерпних заходів для якісного виконання місцевих бюджетів та раціонального використання бюджетних ресурсів;

- забезпечити постійний контроль за дотриманням платіжної дисципліни в частині розрахунків за спожиті енергоносії, не допускаючи простроченої заборгованості з їх оплати.

Сергій Журман акцентував увагу на подальшому контролі роботи по підтримці осіб та родин, що опинились у складних життєвих обставинах, особливу увагу приділяти сім’ям загиблих в АТО та вимушених переселенців.

— Конкретні завдання на поточний рік визначені Програмою економічного і соціального розвитку, залишається тільки забезпечити її безумовне виконання.

В умовах обмеженості фінансування, коли значні кошти будуть направлені на підвищення обороноздатності держави, а також призупинено підвищення державних соціальних стандартів, нам буде непросто здійснити все заплановане. Тому наше завдання в цих складних умовах - сконцентрувати всі наявні резерви для забезпечення економічної та політичної стабільності в регіоні, - резюмував в.о. голови облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.