Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 березня, 00:54:47

Молодь Сосниці хоче впливати на владу

23.02.2015   13:35

20 лютого в селищі Сосниця, а саме в місцевій бібліотеці відбулись громадські слухання на тему «Налагодження діалогу між владою та громадою: інструменти впливу» за участю селищного голови Гординського Віктора.

Це вже третє слухання  в рамках відповідного  проекту чернігівських громадських організацій «Молоді –ХХІ століття»  та ЧОЦ «Ініціатива» . Подібні обговорення вже  відбулись у м.Ніжині та  Новгород-Сіверському. Всі міста об’єднує одне: відсутність сталого діалогу   між громадою та владою, відсутність порталів та ресурсів, які б дозволяли отримувати інформацію про діяльність ради, її рішень. Чим менше місто тим більша ця інформаційна прірва.

На етапі розвитку оновленої  Україні, напередодні втілення реформи місцевого самоврядування, вплив громади на владу має актуальне  значення на місцевому рівні, так як саме на цьому рівні управлінські рішення зачіпають права та інтереси кожного громадянина безпосередньо.

На сьогодні основним законом, що регламентує роботу влади та громади є Закон України «Про місцеве самоврядування». Однак законом не встановлено порядку реалізації відповідних механізмів. У ньому передбачено, що процедури проведення громадських слухань, загальних зборів або місцевих ініціатив мають бути  визначені у статутах територіальних громад або ж в окремих положеннях місцевих рад. На жаль, сьогодні тільки близько 20% територіальних громад мають статути. Це означає, що більшість громадян Україні позбавлені правових процедур впливати на рішення ОМС.

Селище Сосниця  не має Статуту територіальної громади міста. Не має громада міста і інформаційного «рупора» ради  - сайту ради. Закритість голови ради дійшла  до того, що проекти рішень ради  у визначений законом строк не роздаються самим депутатам завчасно. Тож, слухання  і саме тема «Відкритість влади…» стала актуальними для Сосниці.

Під час громадських слухань  відбулася  жвава  дискусія та конструктивна критика  діяльності місцевої ради.   Зі слів представника благодійного фонду «Громадська солідарність» Пастушенко Світлани, влада відсторонена від громади, живе в паралельному світі.  Відсутність сайту, відсутність дошок оголошень, відсутність громади на сходах селища, які спеціально проводяться у робочі дні, аби громада не мала можливості потрапити на них, присутні лише держслужбовці.

Голова селищної ради на посаді з 1987 року. Тож, головування стільки років людини старої системи апріорі не дає поштовх для розвитку селища, вважають громадські активісти.

В рамках заходу Павло Пущенко, залучений експерт, зробив презентацію на тему врегулювання  механізму місцевих ініціатив, громадських слухань  та наголосив на  необхідності  участі громади в житті міста шляхом створення ініціативної групи задля подання   пропозицій до проекту Статуту, сторення сайту селищної ради тощо

Тож, селищний голова пообіцяв громаді найближчим часом створити Громадську раду при селищній раді і попросив громаду долучатися до роботи .

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини