Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 15:53:17

Формування інноваційно-інвестиційних механізмів розвитку міст: досвід Польщі для України

06.02.2012   18:32Агенцiя

З 30 січня по 3 лютого 2012 року відбувся навчально-практичний візит керівників органів місцевого самоврядування України до Польщі. Візит підготовлено Інститутом трансформації суспільства за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні в рамках проекту „Формування інноваційно-інвестиційних механізмів розвитку міст”.

Візит відбувався під патронатом Маршалків Люблінського, Підкарпатьского та Свєнтокшиського воєводств.

Під час візиту українська делегації відвідала п’ять польських міст: Пулави, Люблін, Стараховіце, Мєлєць та Островець Свєнтокшиський.

Мета візиту:
вивчення польського досвіду створення та функціонування бізнес-інкубаторів, інноваційних майданчиків та технопарків;
поглиблення знань керівників органів місцевого самоврядування України щодо діяльності їх польських колег, шляхів зміцнення місцевого самоврядування, розвитку ефективного муніципального господарства та підвищення активності громадянського суспільства.


У складі української делегації: Андрій Богдан, Городнянський міський голова; Олександр Ісип, Кобеляцький міський голова; Андрій Погрібний, заступник Кременчуцького міського голови; Руслан Шаповалов, керуючий справами виконкому Кременчуцької міської ради; Микола Звєрєв, депутат Чернігівської обласної ради; Богдан Швець, представник Львівської міської ради; Володимир Подгорнов, президент Українського фонду “Громадська думка”; Юрій Рифяк, президент Об’єднання бізнес-консультантів “Чумацький шлях”; Костянтин Ільїнський, директор ТОВ “Чумацький Шлях – Консалтинг Українською”; Надія Лущак, заступник директора з комунікацій Об’єднання бізнес-консультантів “Чумацький шлях”. Очолив делегацію – Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор Національної академії управління.


Перший день

30 січня 2012 року делегація керівників органів місцевого самоврядування на чолі з директором ІТС О.Соскіним відвідала м. Пулави (Люблінське воєводство), де вивчала польський досвід проведення реформ у сфері місцевого самоврядування. Делегація відвідала у місті Пулави наступні заклади: Пулавську вищу школу, новий стадіон, науково-технологічний парк, муніципальний завод з переробки сміття, водоочисне підприємство тощо.

У той же день відбулася зустріч української делегації з Президентом міста паном Янушем Гробелем під час якої відбувся обмін думками з питань, які містять взаємний інтересі. Пан Гробель відповів на питання представників української делегації стосовно формування міського бюджету, здійснення електронного документообігу серед службовців уряду міста, а також щодо аспектів роботи закладів економіки, культури, освіти і спорту.

Окрему увагу було приділено питанням промоушену та формуванню позитивного іміджу міста Пулави. Слоган міста Пулави: “З думкою про людину”. Пулави функціонує задля задоволення різносторонніх потреб його мешканців, вважає керівництво міста.


Другий день

31 січня 2012 року делегація керівників органів місцевого самоврядування на чолі з директором ІТС О.Соскіним відвідала м. Люблін. Делегація відвідала науково-технологічний парк Люблінського воєводства, приватне підприємство “Ком Еко”з сортування та переробки сміття, та центр промоції Люблінського воєводства.

У той же день відбулася зустріч української делегації з директором технопарку Ярославом Момотом і директором центру промоції Пьотром Франашеком. Під час цих зустрічей відбувся обмін думками з питань, які містять взаємний інтерес.

Пан Момот розповів про загальні засади функціонування технопарку, який був створений за сприяння місцевого уряду та Природничого (Сільськогосподарського) університету м. Любліна. Загальна площа закладу становить 2500 кв. метрів, а статутний капітал – 45,8 млн. злотих.

Окрема увага була приділена питанню промоушену Люблінського воєводства. Слоган Люблінського регіону: “Відчуй смак життя”, а слоган міста: “Люблін місто натхнення”. Регіон позиціонує себе як екорегіон та регіон спокою та рекреації.


Третій день

1 лютого 2012 року делегація керівників органів місцевого самоврядування на чолі з директором ІТС О.Соскіним відвідала м. Стараховіце (Свентокшиське воєводство). Делегація відвідала мерію міста, Бізнес-інкубатор та Школу Центру підвищення професійної кваліфікації м.Стараховіце, а також офіс СЕС “Стараховіце”, підприємство по складанню автобусів корпорації” МАН” та Агенцію регіонального розвитку регіону Стараховіце.

Під час роботи у місті відбулася зустрічі з віце-мером міста Малгожатою Щлензак, директором Школи Центру підвищення професійної кваліфікації м. Стараховіце Агнешкою Куш, керівництвом Бізнес-інкубатору та інших закладів на території міста.

Бізнес-інкубатор м. Стараховіце є найстарішим в регіоні та одним з найстаріших у Польщі. На даний час у інкубаторі працює 16 фірм та найнято 96 працівників. Фірми займаються, зокрема, автомеханічною справою, виробництвом обігрівачів тощо. Бізнес-інкубатор співпрацює з ФРН, Австрією та Данією.

Школа Центру підвищення професійної кваліфікації м. Стараховіце заснована 65 років тому. За цей час вона випустила 32 тис. випускників та провела тренінги більш ніж для 1 млн. осіб. Школа надає освіту та практичні навики з понад 30 спеціальностей. До послуг слухачів понад 50 спеціалізованих майстерень та 30 комп’ютерних класів (700 комп’ютерів).


Четвертий день

2 лютого 2012 року делегація керівників органів місцевого самоврядування на чолі з директором ІТС О.Соскіним відвідала м. Мєлець (Подкарпатське воєводство). Делегація відвідала Спеціальну економічну зону “Європарк-Мєлець”, Новий технологічний бізнес-інкубатор та Агенцію регіонального розвитку регіону Мєлець.

Під час роботи відбулася зістріч з віце-мером міста Мєлець Мичеславом Вдовяжем, президентом бізнес-інкубатора Здіславом Клоновскі та віце-президентомт Агенції регіонального розвитку регіону Іреніушем Джевіцкі. Під час цих зустрей відбувся обмін думками з питань, які містять взаємний інтерес.

Бізнес-інкубатор міста Мєлець є одним з найстаріших у Польщі. Він був утворений у 1992 році за фінансового сприяння Уряду Японії. За цей час допомогу від інкубатора отримали 124 фірми. Кожного року у інкубаторі створювалося 7 нових фірм. З 2005 року інкубатор буле перейменовано на Новий технологічний бізнес-інкубатор. Зараз інкубатор співпрацює із 140 фірмами у Польщі та цілому світі. На даний час у інкубаторі працює 111 осіб. Головним принципом діяльності є створення виробництва, яке опирається на знання. Слоган Бізнес-інкубатору міста Мєлець “Створення свідомості + введення інновацій”.

П’ятий день

3 лютого 2012 року українська делегація відвідала місто Островець Свєнтокшиський, де зустрілася з Президентом міста Ярославом Вільчинські, президентом Місцевої агенції розвитку Магдаленою Сальверович, керівником Департаменту міського розвитку та економічної промоції Уряду міста Мареком Новаком.

Під час перебування у місті делегація відвідала бізнес-інкубатор та ознайомилася з принципами його роботи.

Також відбулися зустрічі в Університеті бізнесу та підприємництва міста Островець Свєнтокшиський.


Прес-служба Інституту трансформації суспільства

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини