Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 03:47:28

На Чернігівщині цілий Меморіальний комплекс "Пам’яті Героїв Крут" підтверджує висловлювання Яценюка у Німеччині

09.01.2015   12:22

Чому викликало бурхливу істерію російських політиків і підлеглих Кремлю ЗМІ висловлювання Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка на історичну тематику?

7 січня 2015 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у своєму інтерв’ю німецькій телерадіокомпанії «АRD» сказав наступне: «Російська агресія проти України – це зазіхання на світовий порядок. Ми всі добре пам’ятаємо радянське вторгнення як в Україну, так, у тому числі, і в Німеччину. Його треба уникнути. Нікому не дозволено переписувати результати Другої світової війни»

Голова українського уряду, говорячи про вторгнення в Україну, нагадав хрестоматійний факт із історії російсько-українських відносин – агресію радянської Росії з грудня 1917 року проти Української Народної Республіки.

Нагадаємо, що 17 грудня 1917 року (3 грудня 1917 року за старим стилем) Совєт Народних Комісаров РСФСР висунув ультиматум Центральній Раді УНР, який редагували В. Ленін, Й. Сталін і Л. Троїцький. Між іншим у цьому документі було заявлено: «Ми звинувачуємо Раду в тому, що, прикриваючись національними фразами, вона веде цілком буржуазну політику, яка давно вже виявляється у невизнанні Радою радянської влади на Україні». Для необізнаних пояснимо, що під «радянською владою» більшовицькі керманичі Росії мали на увазі свою владу, а будь яка інша автоматично ставала «буржуазною». Пропагандистський туман про визнання більшовицькою владою права націй на самовизначення аж до відділення від Росії демонструє традиційну російську імперіалістичну звичку маскувати свою агресивну політику. Звертає увагу, що очольники радянської Росії заявили, що неприйняття будь якого з пунктів вимог до Центральної Ради означає оголошення війни. Отже, вони були однозначно націлені на загарбання України.

Через 48 годин після оголошення ультиматуму радянська Росія оголосила війну Україні.

29 січня 1918 року під Крутами українські захисники, серед яких були уродженці різних куточків країни, у тому числі й Західної України, на чолі з сотником Аверкієм Гончаренком (уродженцем с.Дащенки Варвинського району Чернігівської області, яке за царат було у Лохвицькому повіті Полтавської губернії), провели героїчний оборонний бій проти російсько-більшовицької армії М. Муравйова. Ворог поніс великі втрати і змушений був на дві доби зупинити свій наступ, що стало для нього програшем у перспективі.

До 95-ї річниці подвигу героїв Крут

Про обставини початок російської агресії проти України та легендарний бій під Крутами розповідається у музейній експозиції Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут». Представлені там документи повністю підтверджують висловлювання Арсенія Яценюка щодо радянського вторгнення в Україну.

Триває робота над зйомками народного фільму “Крути: честь і кров”

Герої України. Крути. Перша Незалежність. ВІДЕО

Російських політиків і журналістів, яким потрібна істина, а не пропагандистська істерія з метою приховати ганебні сторінки історії російського імперіалізму, запрошуємо до Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут».

Його адреса: Україна, Чернігівська область, Борзнянський район, Печівська сільрада, село Пам'ятне, вул. Героїв Крут, 38.
ЛАСКАВО ЗАПРОШУЄМО!

Сергій Бутко
Український інститут національної пам’яті

 

Останні новини Чернігівщини

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44

Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.

Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12

За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).

Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34

Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини