Невпорядковане відключення електромереж змушує людей до протестних заходів
Така інформація прозвучала на черговій нараді з питань забезпечення електроенергією об'єктів промисловості, сільського господарства та соціальної інфраструктури Чернігівської області, яку сьогодні провів заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, повідомляє відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської облради.
Відкриваючи засідання, керівник представив присутнім президента асоціації «Укртеплоелектроцентраль» Юрія Улітіча та заодно попросив його приєднатися до вирішення проблем енергозабезпечення Чернігівщини. Валентин Мельничук також зазначив, що 10 грудня, на першому засіданні з порушеної теми, яке провів голова обласної ради Микола Звєрєв, було прийнято рішення про створення районних та міських антикризових енергетичних штабів. З цією метою були підготовлені і направлені відповідні листи районним радам та держадміністраціям, а також радам міст обласного значення щодо надання пропозицій, опрацьованих спільно з місцевими електромережами, стосовно графіків відключень об'єктів на підпорядкованих територіях. Як результат, відповідні штаби вже створені і вони ведуть координацію своїх дій з обласним штабом по нормалізації ситуації щодо безперебійного постачання електроенергії до об'єктів промисловості, сільського господарства та соціальної інфраструктури краю.
За словами головуючого, з районів і міст отримані уже і пропозиції щодо графіків відключень, які сьогодні передані ПАТ енергопостачальна компанія «Чернігівобленерго» для термінового реагування та внесення змін до графіків відключення електроенергії. Проте, присутній на нараді, технічний директор згаданої компанії Володимир Рубанка заявив, що на впорядкування графіків відключень потрібно ще декілька днів, на що отримав зливу критичного невдоволення від учасників робочої наради – депутатів, голів профільних комісій обласної ради, представників громадськості, керівників підприємств, установ та організацій, які потерпають від неврегульованих енерговідключень.
За їх словами, у цій ситуації проблем було б значно менше, аби існував чіткий графік таких відключень – кожен би зміг планувати роботу із врахуванням цих складнощів. Між тим, наголошували присутні, в інших областях уже пристосувалися до цього, бо мають чіткі графіки. Прозвучала критика і на те, що енергопостачальна компанія відключає вкрай важливі для безпеки людей об'єкти. Як заявив голова профільної постійної комісії обласної ради Валерій Зуб, найскладніше в цій ситуації - закладам охорони здоров'я, коли під час операції зникає світло.
-Це питання було вивчено спільно з управлінням охорони здоров'я, - зазначив заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, - і ми просимо «Чернігівобленерго» забезпечити генераторами автономного електрозабезпечення лікарні області, які зазначені у відповідному листі.
Зокрема, генераторів потребують 3 обласні диспансери: кардіологічний, онкологічний і протитуберкульозний та 7 центральних районних лікарень: Бахмацька, Варвинська, Ніжинська, Сосницька, Срібнянська, Талалаївська і Чернігівська.
Завершуючи першу частину наради, Валентин Мельничук повідомив, що наступне робоче засідання з питань забезпечення електроенергією об'єктів промисловості, сільського господарства та соціальної інфраструктури області відбудеться за участі керівників обласної ради і облдержадміністрації вже наступного вівторка, 16 грудня, і до початку його роботи повинні бути виправлені всі недоліки і не доопрацювання, про які йшла мова сьогодні.
- Ми і надалі жорстко будемо контролювати ситуацію, що склалася в енергозабезпеченні. Такі наради будемо проводити регулярно і обласна рада, як вищий представницький орган влади Чернігівщини, зробить все можливе для того, щоб не допустити енергетичного колапсу, звести до мінімуму втрати і незручності, пов'язані з відключенням електроенергії, - зазначив Валентин Мельничук. Він також оголосив, що друга частина сьогоднішньої наради пройде в закритому режимі. В ній взяли участь представники силових структур, публічного акціонерного товариства «Облтеплокомуненерго», комунального енергогенеруючого підрозділу «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова» та ПАТ «Чернігівобленерго».
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.